jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۶۷۷۲۷ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۰:۱۷

دو مرد شیاد که برای دریافت خسارت از شرکت بیمه دست و دندان خود را شکسته بودند، دستگیر شدند و به جرمشان اعتراف کردند.

شکستن دست و دندان برای دریافت دیه از بیمه

به گزارش معاونت اجتماعی پلیس آگاهی ناجا، فرمانده انتظامی شهرستان دامغان در این باره گفت: در پی تصادفی جرحی در یکی از روز‌های تیر سال گذشته میان یک دستگاه پراید و یک عابر موضوع به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهرستان دامغان اعلام شد.

سرهنگ غلامرضا کاظم‌زاده گفت: ماموران پس از حضور در صحنه، به دلیل شواهد موجود و مصدومیت عابر پیاده و تایید عوامل اورژانس مبنی بر شکستگی‌های متعدد دست، دندان و زخمی شدن سر و صورت، پرونده تصادف تشکیل دادند.

وی تصریح کرد: پزشکی قانونی پس از معاینه میزان دیه به مصدوم را 30 میلیون تومان اعلام کرد.

کاظم‌زاده خاطرنشان کرد: مراحل پرونده در حال انجام بود که صدمات و شکستگی‌های متعدد عابر کارشناسان پزشکی قانونی را به خود جلب کرد.

وی با بیان این‌که پرونده برای بررسی بیشتر به پلیس آگاهی ارجاع شد افزود: با اقدامات کارآگاهان پلیس و بررسی سوابق متهمان، اظهارات آنان درخصوص تصادف و مصدومیت عابر با تردید کارآگاهان رو به رو شد.

وی تصریح کرد: در مرحله بعدی از تحقیقات، متهمان ابتدا ساختگی بودن تصادف را انکار و در ادامه با مشاهده اسناد و مدارک، لب به اعتراف گشودند.

کاظم زاده به اعتراف کلاهبرداران دستگیر شده اشاره کرد و گفت: متهمان دقایقی قبل از شروع نمایش ساختگی خود با استفاده از آچار چرخ، استخوان ساعد و دو انگشت دست را می‌شکنند و سپس به طرز فجیعی بخش‌هایی از پوست سر و صورت مرد مجروح را می‌برند.

فرمانده انتظامی شهرستان دامغان تاکید کرد: پلیس با استفاده از روش‌های علمی و با بهره‌مندی از تجهیزات و فناوری‌های نوین، فرصت چنین جرایمی را از کلاهبرداران گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

مراقب انتخاب‌هایتان باشید

مراقب انتخاب‌هایتان باشید

سارا شقاقی، روان‌شناس در این باره می‌گوید: معمولا در بیشتر زندگی‌های مشتركی كه به جدایی یا طلاق عاطفی منجر می‌شود، انتخاب نادرست و عدم آموزش‌های پیش از ازدواج نقش مهمی را ایفا می‌كند.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر