jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۶۶۶۹۹۸   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۸

ذخیره آب سدهای تامین کننده آب شرب تهران با کاهش 296 میلیون مترمکعبی مواجه شده و آب جمع شده در پشت سد لار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 60 درصد و ذخیره آب سد کرج نیز 41 درصد کاهش یافته است.

افت دوباره ذخیره سدهای 5 گانه تهران

حجم آب موجود در مخازن سدهای تامین کننده آب تهران با کاهش 296 میلیون مترمکعبی در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، به حدود 457 میلیون مترمکعب رسیده است.

در حال حاضر، حجم آب موجود در پشت سدهای تهران 39 درصد کاهش یافته است. همچنین حجم آب ورودی به مخزن سدهای تهران از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 92) تاکنون با 29 درصد کاهش در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته، به حدود 463 میلیون مترمکعب رسیده است.

حجم آب ورودی به مخزن سدهای تهران در دوره زمانی مشابه سال آبی گذشته 653 میلیون مترمکعب بوده است.

براساس این گزارش، حجم آب موجود در تمامی مخازن سدهای تهران در مقایسه با زمان مشابه پارسال با کاهش روبرو است.

همچنین حجم ذخیره آب در مخزن سدهای لار، طالقان، کرج، ماملو و لتیان در مقایسه با سال آبی گذشته به ترتیب 59، 40، 41، 19 و 55 درصد کاهش یافته است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر