jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۶۶۶۷۳ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۳:۰۲

تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «کیمیا» گفت: این سریال به موضوع مقاومت مردم خرمشهر می‌پردازد و ما به دلیل احترام ویژه به شهید جهان‌آرا به عنوان نماد مقاومت مردم خرمشهر از خانواده این شهید بزرگوار قدردانی کردیم.

تجلیل عوامل سریال «کیمیا» از خانواده شهید جهان‌آرا

«محمدرضا شفیعی» درباره موضوع بی‌خبری خانواده شهید جهان‌آرا از ساخت بخش‌هایی از سریال کیمیا با موضوع این شهید گفت: سریال «کیمیا» در 40 قسمت با موضوع زندگی زنی به همین نام ساخته می‌شود و ارتباطی به شهید جهان‌آرا ندارد. در حقیقت در این سریال چند قسمت به مقاومت 33 روزه مردم شهر خرمشهر در دوران دفاع مقدس می‌پردازد که نماد آن شهید جهان آرا است.

وی ادامه داد: به همین دلیل و به دلیل برکت کار مدتی پیش ما از پدر شهید جهان‌آرا دعوت کردیم تا به خرمشهر بیایند که به دلیل کسالت نتوانستند ولی سعید و محمدحسین دو برادر این شهید بزرگوار در مراسمی که با حضور آقای دارابی معاون سیما و آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان برگزار شد، حضور داشتند و از ایشان هم قدردانی شد.

شفیعی تصریح کرد: در این مراسم آقای دارابی به خانواده شهید جهان‌آرا اعلام کردند که قرار است به زودی سریال مستقلی با محوریت این شهید و مشاوره خانواده ایشان ساخته شود و در حال حاضر مراحل مقدماتی را سپری می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که مگر قرار نبود که حامد بهداد نقش شهید جهان‌آرا را در سریال بازی کند؟ گفت: آقای بهداد در سریال کیمیا نقش نمادین یک رزمنده را ایفا می‌کند.

در متن تقدیرنامه سازندگان کیمیا خطاب به پدر شهید جهان‌آرا آمده است:

جناب آقای سیدهدایت جهان‌آرا

شما پدر شهید جهان‌آرا هستید؛ این شهید بزرگوار ایران اسلامی؛ حاصل عشق و تعهد و همت شماست. ثبات مومنانه و صبر زیبای آن شهید سعید در مصائب و عزم او در جهاد از مواظبت‌ها و مراقبت‌های شما آغاز شده و پاگرفته است.

ما افتخاری بزرگ چون محمدعلی جهان‌آرا داریم؛ هوشیاریم که آن شهید عزیز پدری دارد که هنوز فرصت دست‌بوسی او برایمان فراهم است. دستی که دستان محمدعلی در دستان او بوده است. دست پدری که جان محمدعلی خود را چنان با قرآن آمیخت تا او جهان‌آرا شود.

ارزش و آراستگی جهان به اعتبار شهدایی است که جان خود را در راه نابودی ظلم و باطل و جانشینی حق و حقیقت داده‌اند و شما را در مقام پدر شهید محمدعلی جهان‌آرا سهیم در این جهان‌آرایی هستید. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر