jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۵۷۷۰   ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۳:۳۵

قهرمان آسیا که شدیم و جام در جام را گرفتیم، مقداری چینی‌جات به ما پاداش دادند.

فوتبالیست‌های امروزی چقدر می‌ارزند؟

روز گذشته با تنی چند از بازیکنان قدیمی استقلال که با این تیم قهرمان آسیا شده بودند، درخصوص رقم قراردادهایشان و همچنین قرارداد فوتبالیست‌های امروزی هم‌صحبت شدیم. امروز هم با برخی بازیکنان پرسپولیس که در سال 1370 با این تیم قهرمان جام در جام باشگاه‌های آسیا شده بودند، هم‌کلام شدیم و درخصوص بالا رفتن هزینه‌ها در فوتبال و رقم قرارداد بازیکنان از آنها پرسیدیم. صحبت‌های پرسپولیسی‌ها را بخوانید:

بهترین فوتبالیست ایرانی باید 50 میلیون بگیرد!
یادم می‌آید قراردادی که با پرسپولیس در سال 1370 داشتم 125 هزار تومان بود. قهرمان آسیا که شدیم و جام در جام را گرفتیم، مقداری چینی‌جات به ما پاداش دادند. من فکر می‌کنم فوتبالی‌ که ما ارائه می‌کردیم یک سر و گردن باکیفیت‌تر از فوتبال امروزی بود. اگر بازیکنان همدوره ما حالا بودند، با این رقم قراردادهای امروزی باید 10 میلیارد تومان می‌گرفتند. من این ارقام را که می‌شنوم، باورم نمی‌شود. آخر کدام فوتبالیست ایرانی 5/1 میلیارد می‌ارزد؟ به نظرم بهترین فوتبالیست ایرانی باید 50 میلیون تومان بگیرد، مربی هم 10 میلیون تومان! برخی‌ها به ناحق هزینه فوتبال را بالا برده‌اند و برای خودشان کسب درآمد می‌کنند!

قهرمان آسیا شدیم 160 تومان گرفتم
زمان ما قرارداد و این‌طور چیزها وجود نداشت. همه سفید امضا می‌کردیم و با افتخار برای پرسپولیس توپ می‌زدیم. سال 1370 که جام را بالای سر بردیم و قهرمان آسیا شدیم، من با کل پاداش‌ها حدود 160 هزار تومان گرفتم. در حال حاضر حرفه‌ای شدن ما فقط در پول گرفتن خلاصه شده اما تفکر و امکانات ما اصلاً هم حرفه‌ای نشده است. اینکه حالا قراردادها به چنین ارقام نجومی رسیده را قبول ندارم و باید فکری به حال این کار کرد. در اعلام رقم قراردادها هم از یک جهت موافق نبودم چون استرس حاکم بر فوتبال زیاد شد و همه را بدبین کرد ولی از طرفی موافق بودم چون مثل هر جای دنیا قرارداد بازیکنان حرفه‌ای با تیم‌ها اعلام می‌شود و این روال مشکلی ندارد.

بهترین فوتبالیست ما باید 500 میلیون بگیرد نه بیشتر!
قرارداد مالی من با باشگاه پرسپولیس زمانی که قهرمان جام در جام باشگاه‌های آسیا شدیم حدود 150 تا 200 هزار تومان بود البته این را با تمام پاداش‌ها و ارقام لحاظ کردم. فوتبال ما امروز به جایی رسیده که فوتبالیست درجه دو و سه هم 500، 600 میلیون می‌گیرد و برخی‌ها رقم قراردادشان به یک و نیم میلیارد تومان هم رسیده است. در حالی که فوتبالی که ارائه می‌کنند 400 میلیون هم نمی‌ارزد. با تمام احترامی که برای آندو، نکونام و خیلی‌های دیگر قائل هستم می‌گویم این رقم برای آنها باید حدود 500 میلیون تومان باشد و بیشتر نمی‌ارزند. این فوتبالیست‌ها اگر یک‌سوم رقم قراردادشان را هم گرفته باشند، باز هم می‌توانند راحت زندگی کنند در حالی که مردم ما سطح مالی بسیار پایینی دارند.

چند تا حواله لاستیک و یخچال، پاداش ما بود
من یادم نمی‌آید با پرسپولیس قرارداد مالی داشته باشم. ما قهرمان آسیا شدیم اما پولی نگرفتیم. چند تا حواله یخچال و لاستیک و این‌طور چیزها گرفتیم و پولی در کار نبود. ولی حالا مدیرانی که فوتبالی نیستند، کاری کرده‌اند که فوتبال راه خود را گم کرده است. من وقتی قراردادهای میلیاردی بازیکنان را می‌بینم، دلم می‌سوزد که فوتبال به کجا رسیده است؟ این ارقام واقعی نیست و بهترین فوتبالیست ایرانی خیلی ارزش داشته باشد 400 یا 500 میلیون تومان است و این پول‌هایی که رد و بدل می‌شود، درست نیست. برخی مدیران کارنابلد کاری کرده‌اند که فوتبال پر از تنش شده و زیبایی خود را از دست داده است.

اگر امثال محمدخانی و چنگیز بودند، حالا چقدر می‌گرفتند؟
زمان ما از پول خبری نبود و عشق و معرفت بین بچه‌ها موج می‌زد. ما قهرمان آسیا شدیم و پولی نگرفتیم. ارقامی که حالا در قرارداد فوتبالیست‌ها دیده می‌شود، واقعاً تعجب‌آور است. اگر فوتبالیست‌های امروزی 5/1 میلیارد می‌ارزند، پس اگر امثال محمدخانی، پیوس‌، چنگیز، مرفاوی‌ و... بودند چقدر باید می‌گرفتند؟ من می‌گویم سقف قرارداد و ارزش بازیکنان ما باید حدود 400 میلیون تومان باشد. این پول‌هایی که وارد فوتبال ما شده بی‌حساب و کتاب است و درست مدیریت نشده است و کاش فکر درستی به حال این واقعیت می‌شد.(خبرورزشی)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محسن ازتهران
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۳
شما جراید وسایتها ونشریات وهمه دلسوزان ورزش وخصوصا فوتبال،سعی وتلاش وهمت خودرادراین زمینه متمركز نمائید كه من بعد هیچ پولی از كیسه دولت وبیت المال به تیمها وبالطبع بازیكنان آنها تزریق نشود.وگرنه اگر تیمها خصوصی شوند ومثلا یكی مثل هدایتی یا هر آدم سرمایه دار دیگر،مدیر وصاحب ایننگونه تیمها شود وقراردادهایی حتی به ارزش 10 میلیارد تومان به این فوتبالیستهای بی كیفیت بدهد،انصافا چه كسی معترض خواهدبود؟!!! خواهش می كنم بحث را به سمت حاشیه نبرید.مردم با هزینه شدن پول بیت المال درورزش وخصوصا فوتبال بی دروپیكركشورمان مخالفت دارند.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها