دعوت از بزرگان ادبیات کار خوبی بود

نظر علی مطهری درباره ویژه برنامه های نوروزی سیما

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژه برنامه سال تحویل شبکه آموزش در نوروز 93، گفت: دعوت از چهره های ادبیات مثل علی موسوی گرمارودی ، ساعد باقری و بهاء الدین خرمشاهی کار خوبی بود.
کد خبر: ۶۶۴۴۳۵
نظر علی مطهری درباره ویژه برنامه های نوروزی سیما

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی در مورد ویژه­ برنامه های شبکه های صدا و سیما در زمان سال تحویل، گفت: من قبلا هم به مدیران صدا و سیما گفته ام که ویژه برنامه های تلویزیون برای نوروز و سال تحویل منحصر به هنرمندان و ورزشکاران نباشد، چرا که معمولا از یک قشر خاص برای این ویژه برنامه ها استفاده می شود.

وی افزود: به نظر من بهتر است که در چنین ویژه برنامه هایی، مثلا یک پزشک موفق، یک معلم موفق و از همه اقشار و طیف های جامعه حضور داشته باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت بهره­ گیری از فرهیختگان و افراد موفق دیگر حوزه ها در ویژه برنامه های صدا و سیما، خاطر نشان کرد: نباید ارزش بیش از حد برای یک قشر خاص قائل باشیم و فقط از آن افراد در برنامه های تلویزیون دعوت کنیم.

مطهری همچنین ادامه داد: همه اقشار زحمت می کشند اما برخی اقشار کارشان نمود دارد و برخی ندارد، بنابراین اینکه ویژه برنامه ها منحصرا از بازیگران و ورزشکاران به عنوان میهمان دعوت کنند، چندان مناسب نیست.

این عضو کمسیون فرهنگی مجلس نهم، با اشاره به ویژه ­برنامه نوروز شبکه آموزش سیمای جمهوری اسلامی و دعوت از بزرگان ادبیات کشور، تاکید کرد: این اقدام کار خوبی بود که شبکه آموزش در ویژه برنامه نوروز انجام داد و در راستای همان صحبتی است که من به آن اشاره کردم.

شایان ذکر است در ویژه برنامه سال تحویل شبکه آموزش سیمای جمهوری اسلامی برای نوروز 1393، چهره های فرهیخته ادبیات مثل علی موسوی گرمارودی ، ساعد باقری و بهاء الدین خرمشاهی حضور داشتند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها