jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۶۳۶۰۸   ۲۷ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۷:۱۷

اعضای باند سارقان حرفه ای که با استفاده از «شاه کلید» خودروهای مدل بالا را سرقت می کردند، در عملیات ضربتی پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

سرقت خودروهای مدل بالا با شاه کلید

سرهنگ حمیدرضا گل صباحی رییس پلیس آگاهی استان البرز گفت: همزمان با افزایش سرقت خودرو به ویژه سرقت خودروهای مدل بالا در مناطقی از شهر تهران، غرب استان تهران و کرج و با توجه به حساسیت موضوع و احتمال اینکه این سرقت ها از سوی اعضای یک باند حرفه ای سارقان خودرو صورت گرفته باشد، شناسایی سارقان در دستور کار اداره اطلاعات جنایی پلیس آگاهی این استان قرار گرفت.

وی افزود: به دلیل افزایش وقوع سرقت خودروهای مدل بالا که ساعات وقوع سرقت آنها و محل های سرقت دارای نقاط مشترکی بود احتمال اینکه سرقت‌های مورد نظر از سوی اعضای باند سارقان حرفه ای صورت می پذیرد قوت بیشتری گرفت. ماموران در ادامه با کنترل مجرمان سابقه دار که از زندان آزاد شده بودند و انجام کارهای اطلاعاتی در چندین ماه آدرس یک یک آنها را شناسایی و در یک عملیات هماهنگ و ضربتی که با حضور شش اکیپ از ماموران اداره مبارزه با سرقت و اطلاعات جنایی پلیس آگاهی صورت گرفت تعداد پنج نفر از اعضای اصلی باند ظرف مدت 12 ساعت اولیه دستگیر و در محل اختفاء متهمان مقادیری وسایل، لوازم و تجهیزات مسروقه کشف شد.

رییس پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهمان در بازجویی ها در ابتدا از بیان حقیقت طفره رفتند، اما پس از مواجه با دلایل و مدارک مستند لب به اعتراف گشوده و به سرقت 20 فقره خودروی مدل بالا در سطح شهرستان کرج و حومه اعتراف کردند. سارقان حرفه ای دستگیر شده با استفاده از اتومبیل های مسروقه و در ساعات اولیه شب با پرسه زدن در نقاط خلوت شهر با استفاده از شاه کلید مبادرت به سرقت خودروهای مدل بالا می کردند و خودرو را پس از سرقت به باغی در ملارد منتقل و از آنجا پس از جابجایی پلاک در داخل باغ تحویل مالخران می دادند.

سرهنگ گل صباحی افزود: پس از دستگیری سارقان مورد نظر مشخص شد که تمامی مالخران و خریداران خودروهای سرقتی در استان های غربی می باشند بنابراین گروهی از ماموران پلیس آگاهی با داشتن نیابت قضایی به شهرستان های غربی اعزام و طی چندین عملیات پلیسی موفق به دستگیری هفت نفر مالخر و کشف 23 دستگاه خودرو سند نمره شدند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها