معاون اول رییس جمهوراعلام کرد:

یارانه نقدی مرحله دوم همان 455 هزار ریال

معاون اول رییس جمهوردر حاشیه بازدید از ستاد هماهنگی پشتیبانی فنی مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها در جمع خبرنگاران گفت: مبلغ یارانه نقدی در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها همان 455 هزار ریال به ازای هر نفر است اما به گروه هایی که بیشتر نیازمندند کالاهایی برای امنیت غذایی اختصاص می یابد.
کد خبر: ۶۶۱۶۲۲
یارانه نقدی مرحله دوم همان 455 هزار ریال

اسحاق جهانگیری در پاسخ به پرسشی در خصوص رقم پرداختی یارانه نقدی در مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها، افزود: برای گروه هایی که بیشتر نیازمند هستند و امنیت غذایی آنها جزو اولویت های کشور است، پیش بینی شده به صورت غیرنقدی کالاهایی اختصاص یابد تا مطمئن شویم که امنیت غذایی این افراد نیز مناسب است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درخصوص تعیین سقف درآمدی برای حذف یارانه در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه ها نیز گفت: هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده اما به اطلاعات مناسبی دسترسی خواهیم یافت و دولت بنا را بر دریافت اطلاعات دقیق از مردم گذاشته است.

جهانگیری با بیان آنکه سطح درآمدی مردم برای بسیاری از تصمیم گیری های آتی مهم است، گفت: علاوه بر این بخش مسکن از اصلی ترین بخش های کشور است و براساس اطلاعات دریافتی تصمیم های جدی برای فاقدین مسکن و مناطقی که مردم فاقد مسکن در آن زیاد هستند، اتخاذ خواهد شد.

وی گفت: قانونگذار به دولت تکلیف کرد تا براساس سطح درآمدی یارانه را به نیازمندان پرداخت کند و براساس داده های اطلاعاتی در جلسات آتی قدم های بعدی دولت مشخص می شود.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت ثبت نام نیز گفت: ثبت نام به روش اینترنتی در زمان مشخص و محدود برای کل جمعیت ایران یکی از مسایل اساسی این طرح بود تا مردم بدون دغدغه و در زمان مقرر تقاضای خود را در سیستم وارد کنند.

جهانگیری تصریح کرد: در روزهای اعلامی برای ثبت نام یارانه ها، افرادی که رقم سمت راست کد ملی آنها یک است بیشترین حجم را داشتند و به همین دلیل تعداد ثبت نام کنندگان در روز مقرر برای این گروه نسبت به روزهای دیگر دو برابر بود به نحوی که تعداد این افراد در این روز حدود چهار میلیون خانوار بود و در مابقی روزها این تعداد حدود دو میلیون خانوار است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به دریافت اطلاعات از مسوولان ستاد هدفمندی یارانه ها و دستگاه های اجرایی همراه، اظهار داشت: جلسه امروز بیشتر مربوط به دریافت اطلاعات بود و این اطلاعات به طورمرتب دریافت می شود.

وی گفت: متقاضیان تاکنون ثبت نام خود را در یک مقطع زمانی و به آسانی انجام داده اند و در روزهای آتی نیز در این زمینه مشکلی وجود نخواهد داشت.

جهانگیری تصریح کرد: متقاضیان از هر نقطه از کشور که تمایل به ثبت نام دارند می توانند به راحتی نسبت به این امر اقدام کنند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص چگونگی مصرف درآمدهای ناشی از انصراف دریافت یارانه ها، گفت: براساس اطلاعات دریافتی که البته هنوز دقیق نیست تعداد قابل توجهی از مردم به درخواست مراجع تقلید، علما، نخبگان و هنرمندان و دولت پاسخ داده و ثبت نام نکرده اند و امیدواریم استمرار انصراف همچنان وجود داشته باشد.

وی با بیان آنکه ،کشور دارای چندین موضوع با اهمیت است که درمان در راس آن است،اظهار داشت: معتقدیم بیماران تنها باید رنج بیماری را داشته باشد اما هم اکنون بیش از بیماری مساله هزینه ها مورد دغدغه است و به همین دلیل از سال 93 یکی از اولویت های اصلی دولت رسیدگی به حل مسایل درمان است.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: دولت در بودجه سال 93 براساس میزان درآمدها به بخش درمان توجه وی‍‍ژه ای داشته و تخصیص برای این بخش را افزایش داده، البته قرار است به صورت خاص نیز ارقام دیگری را به این بخش تخصیص دهیم.

وی گفت: برهمین اساس سه هزارمیلیارد تومان به مناطق حاشیه شهرها و روستاها و 4 هزار و 800 میلیارد تومان از منابع حاصل از هدفمندی برای این امر در نظر گرفته شده البته با تمام شرایط سختی که در بودجه سال 92 داشتیم در اواخر سال گذشته دو هزار میلیارد تومان به بخش درمان به عنوان عدد اولیه ارایه شده تا پس از اجرای فاز دوم هدفمندی بتوانیم کار خود را در این بخش آغاز کنیم.

جهانگیری ادامه داد: بیمه های درمانی و همگانی نیز از دیگر موارد صرف منابع حاصل از انصراف است و علاقه مندیم فردی در کشور وجود نداشته باشد که به دلیل هزینه ها و حق بیمه دفترچه بیمه نداشته باشد.(ایرنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۵
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۲
۰
۰
واقعا مسئولین چه جوابی دارید به مردم بدید؟ همه چیز 25درصد حداقل گران میكنید اونوقت اون چیزی كه به مردم میرسه باید ثابت باشه.این طریق عدالت نیست!!
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
۰
۰
این هم روش خوبی است. حاملهای انرژی افزایش می یابد ولی در برابرش یارانه كه قرار بود این افزایش قیمت را پوشش دهد ثابت می ماند و تازه قرار است قطع نیز شود. خوب كشور ثروتمندی هم هستیم!!!!!!!!!!
ن
Germany
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
۰
۰
شمارابه خداقبوض رابرگردانید به مبلغ شش سال یاهفت سال قبل 0یارانه ها باشه برای خودتان
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
۰
۰
به به خیلی خوبه بنده احتمال می دادم كه پرداخت یارانه ادامه پیدا نكن، شعار دادن راحتتر از عمل-هزاران رحمت به دولت .....
آقا نخواستیم اگر جرأت دارید قبوض رابه مبلغ شش یا هفت سال قبل برگردانید نخواستیم
ایرانی
United States
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
۰
۰
با این پول یك عددنان یك عددسیب زمینی یك عدد گوجه یك عدد خیار میشه خرید

نیازمندی ها