jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۵۶۰۴۴   ۲۴ اسفند ۱۳۹۲  |  ۲۲:۰۴

«صرفا جهت اطلاع» با پخش گزارشی از تخلف در یک چایخانه پرده برداشت که در نهایت موجب توقیف محصولات چاپی غیرمجاز و پلمب این نهاد صنفی شد.

گزارش «صرفا جهت اطلاع» یک چاپخانه متخلف را پلمب کرد

به گزارش فارس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران پیرو جوابیه قبلی در خصوص پخش گزارشی با موضوع انتشار تقویمی خاص، در برنامه خبری 20:30 صدا و سیمای جمهوری اسلامی مورخ 15/12/92، بیانیه ای صادر کرد.


در این بیانیه آمده است: از آنجایی که محصول چاپی مورد اشاره در آن بخش خبری فاقد هرگونه مجوز بوده، این اداره کل با بررسی دقیق موضوع و هماهنگی با گروه‌های بازرسی، در سریع‌ترین زمان ممکن این موضوع را پیگیری کرد که منجر به توقیف محصولات چاپی غیر مجاز و برخورد قانونی با متخلفان و در نهایت پلمپ این نهاد صنفی شد.

بر اساس قانون چاپ، تمامی تقویم و سر رسیدها قبل از چاپ و انتشار باید مجوز لازم را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ نماید و برای تقویم‌های سال جدید در استان تهران بیش از 2500 مجوز صادر شده است .

از آنجا که در هر عرصه‌ای امکان تخلف بصورت بالقوه وجود دارد، افراد سود جو و فرصت طلب نیز در شرایط خاص زمانی با هدف منفعت طلبی، دست به اقدامات غیرقانونی می‌زنند و این اداره کل به همراه دیگر مراجع ذیصلاح تاکنون با موارد متعددی برخورد نموده است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با وقوف به حساسیت‌های موجود در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه مقوله چاپ و نشر، تدابیر مختلف و گستره‌ای از جمله تقویت «اداره نظارت و بازرسی بر مراکز فرهنگی و هنری» طی 6 ماهه اخیر را برای جلوگیری از بروز احتمالی تخلفات در دستور کار قرار داد که این امر فضا را بر متخلفان سود جو تنگ کرده است.

اگر چه حوزه فرهنگ و هنر با وجود گسترگی و تنوع از یک سو و شمار فزاینده متقاضیان دریافت خدمات فرهنگی و هنری از سوی دیگر، خود موجب خرسندی است اما نا گفته پیداست که تقویت نگاه نظارتی و اعمال حساسیت‌های بجا و شایسته در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی، موجب اثرگذاری فرهنگی است.

این اداره کل بر خود می‌بالد که فرمایشات و دغدغه های مقام معظم رهبری را نصب العین قرار داده و چراغ راه مسیر پر فراز و نشیب فرهنگ هنر می‌داند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر