jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۵۲۱۱۲   ۱۳ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۱:۵۳

دو دخترخاله که با آراستن وضع ظاهری خود، پس از شناسایی خودروهای فرسودهٔ پارک شده در کنار خیابان اقدام به سرقت و فروش آن‌ها به افراد دیگر می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

جام جم سرا: در بهمن ماه سال جاری یکی از شهروندان با مراجعه به کلانتری ۱۳۵ آزادی به مأموران اعلام کرد که خودرو وی از محل سکونتش واقع در فاز دوم شهرک اکباتان سرقت شده است.
مالک خودرو در اظهاراتش با اشاره به عدم استفاده از خودرو به دلیل نقص فنی، به مأموران عنوان داشت: «به دلیل نقص فنی و اطمینان از روشن نشدن ماشین، خودرو را در کنار خیابان پارک و هر روز در زمان رفتن به محل کار و مراجعت به خانه مراجعه از خودرو سرکشی می‌کردم تا اینکه در روز ۲۲ بهمن۹۲ در کمال تعجب متوجه سرقت خودرو شدم».
همرمان با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت خودرو»، در روز ۲۴ بهمن خانمی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی مراجعه کرد و گفت: روز گذشته اقدام به خرید ۶ دستگاه خودرو فرسوده از دو خانم کرده و قرار بود در مدت ۲۴ ساعت، اسناد مالکیت خودرو‌ها به نامم ثبت شود اما با گذشت این مدت و در حالیکه بیشتر پول خودرو‌ها نیز پرداخت شده، این دو خانم به بهانه‌های مختلف در دفترخانه حاضر نمی‌شوند.
کارآگاهان با بررسی مشخصات ۶ دستگاه خودرو اطلاع پیدا کردند که هر شش دستگاه دارای سابقه سرقت بوده و در این بین یکی از ۶ دستگاه خودرو نیز متعلق به مالباخته‌ای است که خودرو وی در روز ۲۲ بهمن و در فاز دوم شهرک اکباتان به سرقت رفته است. بنابراین، با شگردهای پلیسی موفق به شناسایی محل تردد هر دو نفر آن‌ها در شهرک اکباتان شده و در‌‌ همان روز دو متهمه خودروهای اسقاطی و فرسوده به نام‌های شیوا (۲۷ ساله) و مریم (۴۱ ساله) را در حالیکه قصد فروش چهار دستگاه خودرو فرسوده دیگری را داشتند، دستگیر و به پایگاه پلیس منتقل کردند.
با توقیف چهار دستگاه خودرو بدست آمده از متهمان، کارآگاهان با شناسایی مالکان این خودرو‌ها و بررسی اظهارات تمامی آن‌ها دریافتند که خودرو‌ها به دلایل مختلف از جمله نقص فنی و قدیمی بودن مورد استفاده و رسیدگی توسط صاحبان آن‌ها قرار نگرفته و متهمان نیز با استفاده از همین موضوع و پس از شناسایی خودرو‌ها، اقدام به سرقت خودرو‌ها می‌کردند.
شیوا و مریم که با یکدیگر نسبت فامیلی داشته و با یکدیگر دخترخاله هستند، در تحقیقات به ده‌ها فقره سرقت خودرو اعتراف و در خصوص نحوه کلاهبرداری‌ها نیز به کاراگاهان گفتند: «مدتی پیش با فردی به نام محمد آشنا شدیم؛ پس از گذشت مدتی و اطلاع محمد از اعتیاد ما دو نفر به مصرف مواد مخدر شیشه، پیشنهاد سرقت خودروهای فرسوده و‌‌ رها شده در کنار خیابان و فروش آن‌ها به خریداران خودروهای اسقاطی از طرف وی مطرح شد؛ ما نیز بواسطه مصرف موادمخدر شیشه و برای تأمین هزینه‌های خود قبول کردیم تا نقش صاحبان خودرو‌ها را بازی کرده و محمد نیز خودروهای مورد نظر و همچنین خریداران این خودرو‌ها را شناسای نماید؛ پس از شناسایی خودرو‌ها توسط محمد، ما دو نفر با ظاهری بسیار آراسته و شیک به محل پارک خودرو‌ها مراجعه و ضمن تماس با شرکت‌های حمل اتومبیل و معرفی خود به عنوان مالک، در زمان مراجعه ماشین حمل خودرو به محل از راننده‌ها درخواست می‌کردیم تا خورد‌ها را به منطقه شهریار و بعضا جاده خاوران منتقل نمایند؛ پس از سرقت نیز، محمد شماره‌های بدست آمده از خریداران خودرو‌ها را در اختیار ما قرار می‌داد و ما نیز تحت عنوان صاحبان و فروشنده خودرو‌ها با آن‌ها تماس می‌گرفتیم؛ پس از فروش خودرو‌ها نیز قسمتی از پول خودرو‌ها را گرفته و خودرو‌ها را تحویل می‌دادیم و قرار می‌گذاشتیم تا اسناد مالکیت را در داخل محضرنامه به خریدار منتقل و مابقی پول خودرو‌ها را تحویل بگیریم و به همین شیوه وشگرد اقدام به سرقت خودروهای‌‌ رها شده در کنار خیابان و کلاهبرداری از خریداران خودروهای فرسوده می‌کردیم».
کاراگاهان با شناسایی محل سکونت محمد در شهرک راه آهن و قبل از هرگونه اطلاع وی از موضوع دستگیری شیوا و مریم، او را نیز در‌‌ همان تاریخ دستگیر کردند و او در ادامه تحقیقات به همدستی با دو متهمه پرونده اعتراف کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر