jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۴۹۳۳۴   ۰۵ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۳:۰۴

روزنامه آلمانی «بیلد» فاش کرد که سازمان اطلاعات آمریکا مکالمات 320 تن از شخصیت های برجسته سیاسی واقتصادی آلمان را برای مدت طولانی شنود کرده است.

شنود آمریکا از 320 شخصیت برجسته آلمانی

در حالی که پیش از این فاش شده بود سازمان اطلاعات آمریکا تمامی مکالمات آنگلا مرکل صدراعظم آلمان را شنود کرده است روزنامه «بیلد» در تازه ترین شماره خود نام توماس میزیر وزیر کشور آلمان را در فهرست 320 شخصیت برجسته ای قرار داد که از سوی آمریکا شنود می شده است.

در ادامه گزارش روزنامه «بیلد» آمده است که 297 کارمند سازمان اطلاعات آمریکا در آلمان مستقر شده بودند تا مکالمات شخصیت های برجسته این کشور را تحت نظر داشته باشند.

شخصیت های سیاسی تصمیم گیرنده و نیز شخصیت های اقتصادی تاثیر گذار آلمان از جمله افرادی هستند که در فهرست شنود سازمان اطلاعات آمریکا قرار داشته اند.

یک مقام آمریکایی در توجیه این گونه اقدامات به روزنامه «بیلد» گفت: ما می خواستیم مطمئن شویم که آلمان یک متحد وفادار است.

پس از افشاگری های ادوارد اسنودن مامور پیشین سازمان اطلاعات آمریکا مشخص شد که این سازمان عامل اصلی اقدامات جاسوسی بویژه در آلمان بوده است.

جاسوسی سازمان اطلاعات آمریکا از انگلا مرکل صدر اعظم آلمان تابستان سال 2013 با افشاگری های اسنودن علنی شد.

افشای جاسوسی آمریکا از آلمان و برخی متحدان دیگر این کشور موجب شد روابط واشنگتن با برخی پایتخت های اروپایی متشنج شود.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر