برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صورت گرفت

دستور ویژه رییس قوه قضاییه به دادستان کل کشور

رئیس قوه قضائیه در نامه ای از دادستان کل کشور خواست از همه ظرفیتهای قوه قضائیه در جهت تأمین امنیت اقتصادی در کشور برای کسانی که دارای فعالیت سالم اقتصادی هستند، استفاده کند.
کد خبر: ۶۴۸۶۱۰
دستور ویژه رییس قوه قضاییه به دادستان کل کشور

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در نامه ای به دادستان کل کشور بر اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی رهبری تاکید کرد.

متن کامل نامه رئیس قوه قضاییه به شرح ذیل است:

حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای محسنی اژه ای
دادستان محترم کل کشور

باعنایت به ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی «ادام ‌الله ظله الوارف»، ضمن تشکر و قدردانی از ساحت معظم له و اعلام آمادگی دستگاه قضایی در اجراء این سیاست‌ها در چارچوب قوانین و وظایف محولّه و همکاری با قوای مجریه و مقننه لازم است با استفاده از همه ظرفیت‌های قوه قضاییه در جهت تأمین امنیت اقتصادی در کشور برای کسانی که دارای فعالیت سالم اقتصادی هستند و همچنین مقابله جدی با مفسدین اقتصادی و هرگونه رانت‌خواری و انحصارطلبی و امتیازات ویژه،‌ اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

برای این مهم لازم است کلیه معاونت‌ها، سازمان‌های وابسته خصوصاً سازمان بازرسی کل کشور، مراکز، رؤسای کل دادگستری و دادستان‌های سراسر کشور همکاری و هماهنگی لازم را با دادستانی کل کشور داشته باشند.

صادق آملی لاریجانی - رئیس قوه قضاییه

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
سعید عزتی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۳ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۲
۰
۰
این قانون نیاز به بررسی و تجدیدنظر داره

این قانون با كرامت انسانی و آرمانهای الهی و دین اسلام مغایرت دارد


اگر زوج قادر به پرداخت یكجای مهریه (110 سكه) نباشد و دادگاه بعد از احراز ناتوانی وی حكم به تقسیط آن از قرار هر دو ماه یك سكه (در تاریخ 22/5/91 برابر 790 هزار تومان!) بدهد كل مهریه را باید طی 18 سال به زوجه بپردازد و در این مدت اگر زوجه باز بر استفاده ازحق حبس خود مصر باشد زوج چاره ای جز 18سال صبر ندارد!!! یعنی اگرزوج در24سالگی اقدام به این ازدواج مبارك! نموده باشد درسن 42 سالگی (اگرزنده باشد) حق دارد زندگی مشترك را با همسرش شروع كند و تازه این حق وی ضمانت اجرایی در قانون ندارد!
یادآورمیشویم كه اگرهدف، دفاع ازحقوق زن است بهتر این است كه راههایی انتخاب شود كه به استحكام خانواده ها كمك كند نه به نابودی آن

نیازمندی ها