jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۴۸۵۱۱ ۰۳ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۰:۲۸

تاکتیک بیرون از زمین سرمربی سرخ ها چیست؟

بازی های قلعه نویی بهتر از دایی است!

۱

تیم های فوتبال به غیر از بازی های رو در رو با حریفان در بیرون از میدان مسابقه نیز بازی هایی دارند که مربیان تیم ها باید این نوع بازی ها را به درستی بشناسند.

بازی های قلعه نویی بهتر از دایی است!

به گزارش جام جم ورزشی ، استقلال در بدترین شرایط فوتبال خود قرار دارد و شانس آورد بازی های لیگ برتر تعطیل شد چون در غیر این صورت معلوم نبود چه بر سر استقلال در روزهای پایانی می آمد.استقلال با تغییر دادن نفرات در هر بازی تمرکز لازم را برای بازی های سخت ندارد . از آنجایی که ترکیب استقلال بویژه از نیم فصل تا همین بازی آخر با ملوان تغییر کرده بنابراین نوسانات بازی آبی ها زیاد است. استقلال در این مدت گرفتاری با امیر قلعه نویی سرمربی خود به بازی های بیرون از زمین هم دست زده است.بازی های بیرون از زمین سرمربی استقلال تاکتیک مناسبی بوجود می آورد تا آبی ها برای ادامه کار اعتماد به نفس داشته باشند. قلعه نویی در پایان بازی با ملوان به غیر از آن قسمتی که مربوط به فوتبال کثیف بود حرف های جالبی زد که نشان می دهد فضای فوتبال را به درستی می شناسد.او از زمین لغزنده و باتلاقی انزلی ایراد نگرفت و حرفی هم از باران سیل آسا نزد بلکه پیروزی را حق ملوانان دانست همان گونه که در پایان مسابقه نزد کادر فنی رفت و با آنها دست داد.قلعه نویی بعد از بازی داخل زمین با ملوان بازی های خارج از میدان خود را آغاز کرد هر چند درگیری لفظی اش در رختکن تابع یکسری احساسات و هیجان و عصبانیت ناشی از باخت و فشار بازی بود اما بعد از آن قلعه نویی در رفتار و تصمیم گیری های خود کمتر دچار اشتباه شد.او با عادل فردوسی پور مجری 90 آشتی کرد.برنامه 90 در هفته های پایانی که استقلال نیاز به حمایت دارد حداقل می تواند شرایط بهتری برای آبی ها رقم بزند چون عادل در ماجرای آشتی کنان به اصطلاح نمک گیر امیر شده است! قلعه نویی بعد از مجادله با بازیکنان در انزلی در تهران محل تمرینات تیم را از زمین شماره 2 آزادی به کمپ آورد چون در کمپ تسلط سرمربی آبی ها بر اوضاع بیشتر است و هواداران گلچین شده به کمپ می آیند که این خود از بروز حاشیه های تازه بعد از شکست در انزلی کم می کند.قلعه نویی هیچ وقت در این چند بازی آخر نخواسته دست خالی استقلال را به نحوی که باعث ناامیدی بازیکنان شود نشان بدهد با وجود نتیجه نگرفتن استقلال در جام حذفی و هفته های اخیر لیگ این تیم باز هم رده دوم جدول را در اختیار دارد که بخشی از این موفقیت را باید در کارهای روانی امیر قلعه نویی دانست.مقایسه این کارها با دایی در پرسپولیس نشان می دهد امیر موفق تر از دایی بوده است.پرسپولیس بازیکنان جوان و خوب و البته پرتعدادتر از استقلال دارد اما علی دایی تاکنون در تاکتیک های بیرون از زمین موفق نبوده است.او در جریان اعتصاب به همه حتی مدیریت باشگاه اعتراض می کند.در قضیه جنجال های سریالی مایلی کهن علیه خوش حاشیه هایی می سازد که دامن پرسپولیس را می گیرد تا دایی را.پرسپولیس در لیگ برتر قدر فرصت هایی که با دست های خود ساخته بود ندانست و اینک بدنبال فرصت هایی است که توسط دیگران برایش ساخته می شود.تساوی نفت و فولاد ، شکست استقلال و تساوی مس و سپاهان همه فرصت هایی بود که از رقبای سرخ ها نصیب آنها شد.دایی برای استفاده از فرصت های بعدی و استفاده از تاکتیک های بیرون از بازی ها باید قدری هوشیارتر از آنچه تاکنون بود ، باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید آبی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۴
حتی وقتی بظاهر از قلعه نویی تعریف میكنید دلیلتان نگرانی برای پرسپولیسه!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر