jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۴۷۲۹۵   ۲۹ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۰:۵۷

ابراهیم حاتمی‌کیا در پاسخ به درخواست ساخت فیلم مرصاد گفت: امیدوارم روزی بتوانم برگه‌هایی از تاریخ عملیات مرصاد را بیان کنم.

حاتمی‌کیا : امیدوارم روزی بخش هایی از عملیات مرصاد را بیان کنم

به گزارش تسنیم ابراهیم حاتمی‌کیا در حاشیه اختتامیه‌ جشنواره فیلم فجر در کرمانشاه, اظهار کرد: خاطرات بسیاری از حضور در کرمانشاه در دوران جنگ و سرگذشت این منطقه در خاطر دارم.

کارگردان فلیم "چ" در پاسخ به درخواست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه مبنی بر ساخت فیلم مرصاد گفت: نگاه من به سینما متفاوت از قبول سفارش برای ساخت فیلم است.

حاتمی‌کیا تصریح کرد: در روزهای عملیات مرصاد به عنوان فیلمبردار روایت فتح در کرمانشاه حضور داشتم و امیدوارم روزی بتوانم برگه‌هایی از تاریخ عملیات مرصاد را بیان کنم.

وی عملیات مرصاد را یک تراژدی دانست و افزود: این عملیات غصه ما بود که با کسانی جنگ می‌کردیم که هم‌زبان ما بودند و این اتفاق شاید در هیچ کجای دنیا رخ نداده باشد.

کارگردان فیلم "چ" با یادآوری خاطراتی از روزهای عملیات مرصاد گفت: در آن روزگار منطقه به لحاظ حضور منافقین آلوده شده بود و به دلیل عدم وجود تفاوت ظاهری در دوست و دشمن به همه مظنون بودیم.

حاتمی‌کیا افزود: جزئیات بسیار بزرگی از روزهای عملیات مرصاد در خاطر دارم و اگر رمان نویس باشم و کتابی در این مورد بنویسم, این کتاب بسیار مفصل خواهد بود.

کارگردان فیم "چ" گفت: عملیات مرصاد در زمانی رخ داد که کتاب جنگ بسته شده بود و رزمندگان در غم پایان جنگ بودند که ماجرای بزرگ مرصاد به‌وقوع پیوست و لازم است به این بخش از تاریخ معاصر بسیار زیاد پرداخته شود.

فیلم "چ" بیان بخشی از تاریخ این کشور برای آیندگان است

وی در ادامه با اشاره به ساخت فیلم "چ" اظهار کرد: افتخار می‌کنم که فیلم "چ" را در خطه کرمانشاه ساختم و این کار بزرگ بدون همراهی و همکاری مردم کرمانشاه میسر نمی‌شد.

کارگردان فیلم ‌"چ" افزود: امیدوارم امانتدار خوبی برای انتقال شور و شوق مردم کرمانشاه در تمامی صحنه‌های زندگی از جمله دفاع از کشور خود بوده باشم.

‌حاتمی‌کیا فیلم "چ" را نمایشی از مظلومیت مردم کُرد دانست و افزود: تمام توانایی و آبروی خود را برای ساخت این فیلم به نمایش گذاشتم و امیدوارم این فیلم آغازی برای به تصویر کشیدن بزرگی و رشادت مردم این منطقه باشد و حرف‌هایی عمیق‌تر از فیلم "چ" با محوریت این منطقه گفته شود.

وی در مورد دلایل ساخت فیلم با محوریت حماسه شکست محاصره شهر پاوه تصریح کرد: با خود عهده بستم اگر زمانی به کرمانشاه آمدم و به شهر پاوه رفتم نسبت به حماسه مردم این سرزمین در دفاع از میهن خود شرمنده نباشم.

کارگردان فیلم ‌"چ" افزود: هدف اصلی در ساخت فیلم "چ" بیان بخشی از تاریخ این کشور برای آیندگان است تا این تصویرسازی برای آیندگان در کنار معنا, راهگشا باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر