jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۴۲۸۳۸ ۱۵ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۷:۲۷

کافی است مردم سوژه‌اش را پیدا کنند، بی‌درنگ سر شوخی را باز می‌کنند. بار‌ها اتفاق افتاده بعد از پخش یک سریال یا بعد از اعلام یک تصمیم کلان ملی یا دولتی، شعرهای طنزآمیز به همت روحیه طناز مردمی، در حجم بالایی پیامک شده و به سوژه جمع‌ها تبدیل شده است.

جام جم سرا: اگر زمانی لطیفه‌ها و جک‌های ساخته ذهن‌ خلاق مردم برای رد و بدل و انتقال، نیاز به دور هم جمع شدن و شب‌نشینی داشت، امروز دیگر به لطف اینترنت و مهم‌تر از آن تلفن‌های همراه، به محض وقوع یک اتفاق، حجم بالایی از جک‌هاست که پیامک شده و به طرفة‌العینی بین مردم رایج می‌شود؛ جک‌هایی که در لفافه طنز، حرف دل مردم را بیان می‌کنند.
این روز‌ها هم، دولت سبد کالای حمایتی برای مردم تدارک دیده و بخش‌هایی از مردم که از نگاه دولت مستحق دریافت این سبد بوده‌اند، زنبیل به دست در صف ایستاده‌اند تا محتویات سبد دولتی را در زنبیل خود خالی کنند و به خانه ببرند.
و سوژه خوبی دست طنازان افتاده است. دوباره ذهن‌های خلاق و حساس نسبت به مسائل جامعه، فعال شده‌اند و برای آن لطیفه ساخته‌اند و پیامک‌ها و ایمیل‌هاست که ما را به خنده می‌اندازد و کام‌های تلخ شده از «صدقه دولت تدبیر و امید» را شیرین می‌کند.

پیامک زده‌اند:
- دل می‌رود ز دستم صاحبدلان خدا را/ محمود بیا روحانی بیچاره کرد ما را/ کو آب و برق مفتی کو اون کلید که گفتی/ هرگز ندیده ملت تحریم به این درشتی.
- خیام اگر که بیقراری خوش باش/ افسرده و بیچاره و زاری خوش باش/ چون سهم تو از این همه کالا هیچ‌ست/ خیام اگر سبد نداری خوش باش.
- گویند کلید و حلقه در باشد/ سهم همه از سبد برابر باشد/ یارانه بگیر و فکر کالات مباش/ نقدی ز هزار نسیه خوش‌تر باشد.
- از خوردن این سبد کسی سیر نشد/ کالا که به سمت ما سرازیر نشد/ اکنون نگرانی ندهد سهم تو را؟ / تعجیل مکن هم بدهد دیر نشد.
- این سبد کالا که می‌دن، بعد سبد خالیش رو پس می‌گیرن؟
- غمگـــینم
.
.
.
.
.
.
. مـانند پدری که بـه او سـبد کـالا تعـلق نگرفـته است... ^_^

دیگری طنز نوشته که:
متاسفانه تعداد «سبد» هامون کم اومد و مجبور شدیم تعداد افراد سبدبگیر (!) رو کم کنیم! نمی‌شد بگین با خودشون سبد بیارن؟!

آن یکی نوشته:
من از شما تعجب می‌کنم! واقعا داریم کسی که کمتر از ۵۰۰ هزار تومان حقوق بگیره؟!
یک فرد شوخ طبع دیگر نیز گفت‌وگوی بین «خان دایی» و «سبد کالای دولت» را منتشر کرده که خواندنش خالی از لطف نیست.
بر این اساس، به همه مسئولان محترم دولتی و از جمله رئیس جمهور محترم اعلام می‌شود در صورتی که تمایل دارند از این پیامک‌ها برایشان ارسال شود تلفن‌های همراه خود را روشن کنند!|امیدنامه|

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر