عادل باید قدر خود را بیشتر بداند

میناوند: هنرپیشه ها را چه به فوتبال ؟!

اینکه آقای فردوسی‌پور می‌گوید دربی ضعیف بود پس بحث فنی ندارد عجیب‌ترین حرفی بود که در این چند سال شنیده بودم.
کد خبر: ۶۳۸۱۲۱
میناوند: هنرپیشه ها  را چه به فوتبال ؟!

به گزارش جام جم ورزشی ، مهرداد میناوند ملی‌پوش سابق فوتبال ایران و بازیکن تیم‌های اشتورم گراتس و پرسپولیس  در گفت‌وگو با سایت گل از رویکرد جدید برنامه نود به شدت انتقاد می‌کند.
 به گزارش گل حرف‌های میناوند از اینجا آغاز می‌شود که: دوشنبه شب از روی اجبار برنامه نود را دیدم و تاسف خوردم. برنامه‌ای که به هر دلیلی یکه تاز فوتبال ایران است اما حالا مدت‌هاست از اصل خود فاصله گرفته و با فوتبال ایران دشمنی می‌کند.
 میناوند می‌گوید:« چند نکته از برنامه این هفته برای من  جالب بود، اول از همه این بخش جدیدشان که به شهرستان می‌روند. البته نه اینکه کار بدی باشد ولی نیت عادل برای این کار ایجاد جذابیت و مخاطب برای نود است و نه چیز دیگر. کاری که عادل در برنامه‌اش می‌کند نمی‌تواند مورد انتقاد من قرار بگیرد چون او صلاح کار خودش را بهتر می‌داند. اما به عنوان کسی که سال‌ها در این فوتبال بود این انتقاد را به آقای فردوسی‌پور دارم که در برنامه‌اش نگران محبوبیت و تعداد پیامک‌هاست نه محتوای چیزی که می‌سازد روی آنتن می‌فرستد.»
میناوند درادامه می‌گوید:« این آقای احمدی‌‌نژاد بود که سفرهای استانی را آغاز کرد و البته او هم نیت خاصی از این کار داشت و جالب است می‌بینیم عادل جان ما هم  این کار را ادامه می‌دهد و من فکر می‌کنم بین نیت او و آقای احمدی‌‌نژاد مشابهت‌هایی است ...»
میناوند در ادامه می‌گوید:« عادل باید بداند وظیفه اولش رسیدگی به فوتبال و اهالی فوتبال است چون ذات برنامه او را فوتبالی‌ها گرم می‌کنند. این روزها هر جا که می‌رویم دارند از او و برنامه‌اش انتقاد می‌کنند و این به نظر من یک زنگ خطر برای اوست چرا که فردوسی‌پور سال‌های سال محبوب‌ترین برنامه تلویزیون را داشته و البته هنوز هم همین‌طور است اما خیلی‌ها هستند که می‌گویند عادل دیگر آن عادل سابق نیست و او باید خودش این مسئله را فهمیده باشد.»
میناوند در ادامه می‌گوید:« برنامه این هفته با حضور تعداد زیادی از دوستان بازیگر انجام شد که البته همه آنها دوستان ما هستند ولی واقعا بازیگر جماعت چه دخلی به فوتبال دارد. هفته پیش در یک برنامه دیگر هم دیدم آقای سعید راد آمده بود و از فوتبالیست‌ها انتقاد می‌کرد. حالا ممکن است فوتبال واقعا شرایط قابل انتقادی داشته باشد اما هر چه که هست فوتبال آنقدر ساده نیست که بازیگرها و فیلمنامه‌نویس‌ها و آدم‌های یک حرف دیگر بیایند درباره آن نظرهای صدمن یک غاز بدهند. مثلا دوست دارم از آقایان بازیگر سوال کنم مثلا می‌دانند زمین یخ‌زده یعنی چی؟ آیا می‌دانند چرا در فوتبال ایران همه تیم‌ها عقب بازی می‌کنند؟ آیا می‌دانند کیفیت زمین‌های تمرین چگونه است؟ آیا از دانش فنی مربی‌ها  خبر دارند یا همین‌طور الکی و چشمی می‌شود درباره همه چیز حرف زد؟ مثل این است که ما فوتبالیست‌ها برویم در برنامه 7 و فیلم نقد کنیم. خب، بابا مردم به ما می‌خندند.»
میناوند در ادامه می‌گوید:« همه حق دارند در مورد فوتبال حرف بزنند اما جا و مکانش مهم است، اینکه ما در خانه و مقابل زن و بچه از فوتبال حرف می‌زنیم یا در مهمترین برنامه هفتگی فوتبال ... من واقعا به این همه اعتماد به نفس غبطه می‌خورم و البته متاسفم برای فوتبال ایران که نمی‌تواند حقش را بگیرد. بازیکنان و کارشناسان زیادی هستند که می‌توانند درباره فوتبال حرف بزنند اما باید دوشنبه شب‌ها تلویزیونشان را روشن کنند و به حرف‌های جواد رضویان و امیر جعفری درباره فوتبال گوش بدهند. این واقعا توهین‌آمیز است و متاسفانه ما مجبور به تحمل هستیم  چون برنامه دیگری در رده نود تولید نمی‌شود.»
حرف‌های پایانی میناوند هم جالب است او می‌گوید:« اینکه آقای فردوسی‌پور می‌گوید دربی ضعیف بود پس بحث فنی ندارد عجیب‌ترین حرفی بود که در این چند سال شنیده بودم، اگر شما کارشناس هستی و به این فوتبال متعهدی اتفاقا باید این بازی را آنالیز کنی و در بیاوری چرا برای مهمترین بازی فوتبال ایران این اتفاق می‌افتد. من عادل فردوسی‌پور را دوست دارم مثل همه. کاش او خودش بیشتر دوست داشته باشد.»

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
مراد
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۵ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۲
۰
۰
شما هم با نیت خاص رفتی اونور آب و....
حمید آبی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۳ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۲
۰
۰
با اینكه ایشان پرسپولیسی بوده ولی حرف ایشان درست است و اونور آب رفتنش هم ربطی به ما ندارد آقا مراد....

نیازمندی ها