jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۳۷۹۷۳   ۰۲ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۹:۲۷

نخست وزیر روسیه شب گذشته در گفتگویی تأکید کرد که بحران سوریه بدون در نظر گرفتن ایران، حل و فصل نخواهد شد.

نشست ژنو 2 نتیجه‌ای نخواهد داشت

دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه در گفتگو با "سی.ان.ان" اظهار داشت: به عقیده من پس گرفتن دعوت از ایران برای حضور در نشست ژنو 2 غیر قابل قبول است.

وی با بیان این مطلب افزود: آیا کسی باور می کند می توان قضیه سوریه را به طور جدی حل و فصل کرد و حال اینکه ایران را در نظر نگرفت؟ بدون شک باید در این زمینه ایران را مد نظر قرار داد، اما وقتی جامعه جهانی یا سازمان ملل متحد ابتدا از ایران برای شرکت در نشست ژنو 2 دعوت به عمل می آورد و سپس آن را پس می گیرد، این امر غیر منطقی است و این نشست نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

پیش از این سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز پس گرفتن دعوت از ایران برای شرکت در نشست ژنو 2 را اقدامی اشتباه توصیف کرده بود.

نشست ژنو برای حل بحران سوریه امروز بدون حضور ایران در شهر مونترو سوئیس برگزار می شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها