jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۶۳۴۹۳۸ ۲۲ دی ۱۳۹۲  |  ۱۷:۱۲

همان‌طور که می‌دانید سطل زباله در ویندوز به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌هایی که قصد دارید از روی هارد‌دیسک حذف کنید را به درون آن انتقال داده و سپس هر زمان که تمایل داشتید با خالی‌کردن سطل زباله نسبت به حذف دائمی فایل‌های موجود در آن نیز اقدام کنید.

این قابلیت برای بسیاری از کاربران مفید است و در موارد حذف تصادفی اطلاعات نیز به شما این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی فایل یا فایل‌های حذف شده را مجددا به محل اولیه آنها بازگردانید. برخلاف امکانات بسیار زیادی که سطل زباله ویندوز در اختیار کاربران قرار می‌دهد گاهی اوقات نیز کاربران حرفه‌ای ترجیح می‌دهند فایل‌های خود را مستقیما از روی هارد‌دیسک حذف کنند و تمایلی به انتقال فایل‌ها به سطل زباله و پس از آن پاک‌سازی از سطل زباله را ندارند. در چنین شرایطی یکی از روش‌های حذف یک مرحله‌ای اطلاعات، استفاده از کلید Shift هنگام انتخاب گزینه Delete است، اما روش بهتری نیز وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید سطل زباله را برای یک یا چند درایو غیرفعال کنید که در این صورت هرگاه از درایو مربوطه فایلی را حذف کنید به سطل زباله انتقال نمی‌یابد و در یک مرحله از روی هارد‌دیسک حذف می‌شود. برای استفاده از این قابلیت مراحل زیر را دنبال کنید:

1 ـ روی آیکون Recycle Bin در ویندوز کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.

2 ـ در کادر به‌نمایش درآمده در تب General روی هریک از درایوهای موجود در هارد‌دیسک کلیک کرده و پس از آن گزینه Don’t move files to the Recycle Bin را انتخاب کنید.

3 ـ در پایان با کلیک روی Apply OK تغییرات را ذخیره کرده و از این لحظه به بعد فایل‌های خود را در یک مرحله حذف کنید.

توجه: شما می‌توانید ظرفیت اختصاص یافته به سطل زباله برای هریک از درایوها را نیز در این بخش مشخص کرده و آنها را کاهش یا افزایش دهید. همچنین می‌توانید با غیرفعال‌کردن علامت چک‌مارک کنار گزینه Display delete confirmation dialog نمایش پنجره اخذ تائید پیش از حذف اطلاعات را نیز غیرفعال کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر