سازمان حج و زیارت اعلام کرد

اولویت های مرحله دوم عمره مفرده

اطلاعیه سازمان حج و زیارت درخصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف در گروه های مرحله دوم عمره 93-92 اعلام شد.
کد خبر: ۶۳۴۸۲۲
اولویت های مرحله دوم عمره مفرده

به گزارش جام جم آنلاین از سازمان حج و زیارت، با استعانت از خداوند متعال و برابر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، پیرو اطلاعیه‌های قبلی، ثبت‌نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله دوم عمره 93-92 (پروازهای حد فاصل هشتم فروردین 1393 تا ششم تیرماه 93) از دوم بهمن ماه امسال به ترتیب در هر استان برابر اطلاعیه‌هایی که متعاقباً ازسوی دفاتر حج و زیارت استان در جراید محلی و استانی منتشر می‌شود، آغاز می‌گردد.

الف) مشمولین ثبت‌نام:

جدول زمان‌بندی دعوت از اولویت‌های اصلی و ذخیره برای ثبت‌نام و تکمیل ظرفیت خالی گروه‌های پروازی هشتم فروردین تا ششم تیرماه 1393.  

جدول الف: اولویت‌های اصلی برای ثبت‌نام در گروه‌های عمره 93-92

استان‌ها

اولویت

زمان مراجعه

مکان مراجعه

وضعیت اولویت‌ها

توضیحات

از

تا

اردبیل، آذربایجانغربی، ایلام، کرمانشاه، بوشهر، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، مازندران، هرمزگان، همدان، گلستان

1

300

از 9صبح روز 2 بهمن ماه

فقط دفاتر زیارتی مجاز در سطح شهرستان و استان مربوطه

فراخوان مکرر حداقل از عمره سه سال گذشته تاکنون

اولویت‌های تا 250 و کارت‌های تبدیلی به‌دلیل تعدد در فراخوان، در عمره آتی در اولویت‌های ذخیره قرار خواهند گرفت.

آذربایجانشرقی،اصفهان،چهارمحال و بختیاری،خراسان‌رضوی،زنجان،مرکزی، یزد،کاشان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی

1

300

از 9صبح روز 3 بهمن ماه

تهران، قم، البرز، قزوین

1

300

از 9 صبح روز چهارم بهمن ماه

قبوض ودیعه‌گذاری بانک‌ملی مربوط به سنوات قبل از پنجم فروردین ماه 1386 تنها به‌شرط تبدیل کردن به کارت‌های جدید امکان ثبت‌نام خواهند داشت.

جدول ب: اولویت‌های ذخیره فقط برای تکمیل ظرفیت خالی در گروه‌های عمره سال 93-92

اولویت ذخیره

زمان مراجعه

مکان مراجعه

وضعیت اولویت‌ها

توضیحات

تا 320

از 9 صبح روز هشتم بهمن‌ماه

فقط دفاتر زیارتی مجاز در سطح شهرستان استان مربوطه

نوبت اصلی تشرف این اولویت‌ها از عمره سال‌های بعد می‌باشد لیکن امکان اطلاع از ظرفیت خالی گروه‌ها و ثبت‌نام درصورت تمایل وجود دارد.

دعوت از این اولویت‌ها فقط به‌منظور مراجعه به دفاتر زیارتی و اطلاع از ظرفیت خالی در گروه‌ها و ثبت نام در صورت تمایل می‌باشد.

تا 340

از 9 صبح روز دوازدهم بهمن‌ماه

تا 360

از 9 صبح روز شانزدهم بهمن‌ماه

در صورت عدم تکمیل برخی از ظرفیت‌ها، اولویت‌های 361 به بعد نیز به‌همین روش متعاقباً ازسوی دفاتر حج و زیارت برای مراجعه و اطلاع‌ از ظرفیت‌های خالی گروه‌ها و ثبت‌نام دعوت می‌گردد.

توجه1: دارندگان قبوض قدیمی بانک ملی (تا تاریخ پنجم فروردین ماه 1386) که تاکنون برای تبدیل قبوض خود به کارت ثبت‌نامی جدید اقدام ننموده‌اند می‌بایست با مراجعه به شعب بانک‌ملی ایران نسبت به تبدیل قبوض خود اقدام کنند؛ بدیهی است امکان ثبت‌نام در گروه‌های عمره قبل از تبدیل وجود نخواهد داشت؛ ضمناً شعب بانک‌ملی تا 22 اسفند ماه امسال برای تبدیل قبوض قدیمی به جدید اقدام خواهند کرد.

توجه2: به دارندگان اولویت‌های یک تا 250 که حداقل طی دو سال اخیر برای تشرف فراخوان و مشرف نگردیدند، تأکید و توصیه جدی می‌گردد در سال جاری برای تشرف به گروه‌های اعلامی مراجعه و اقدام به ثبت‌نام نمایند. بدیهی است درصورت عدم ثبت‌نام در فراخوان در عمره‌های آتی در اولویت‌های ذخیره قرار خواهند گرفت.

توجه3: تشرف معمترین در هر زمان منوط به صدور به موقع روادید از سوی سفارت کشور عربستان سعودی در ایران و تأیید جداول پروازی می باشد.

ب) تاریخ درج اطلاعیه‌های استانی و اعلام دفاتر زیارتی

1- اسامی و نشانی دفاتر زیارتی مجاز به همراه تاریخ پرواز،گروه قیمتی و هزینه آن و سایر اطلاعات لازم در هر استان توسط دفاتر حج و زیارت استان و به‌ترتیب طبق جدول ذیل از طریق جراید و رسانه های محلی اعلام و ثبت‌نام متقاضیان نیز برابر زمان‌بندی مربوط هر استان، در دفاتر زیارتی آغاز خواهد شد.

ردیف

استان ها

تاریخ

1

اردبیل،آذربایجانغربی،ایلام،کرمانشاه،بوشهر،خوزستان،سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، مازندران، هرمزگان، همدان، گلستان

دوشنبه
30 دی

2

آذربایجانشرقی،اصفهان،چهارمحال و بختیاری،خراسان‌رضوی،زنجان،مرکزی، یزد،کاشان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی

سه‌شنبه
اول بهمن

3

تهران، قم، البرز، قزوین

چهارشنبه دوم بهمن

2- تا قبل از اعلام رسمی دفاتر خدمات زیارتی در جراید، هیچ یک از این دفاتر مجاز به پذیرش متقاضیان و اخذ مدارک از آنان به هیچ وجه و تحت عناوین ذخیره، لیست انتظار و ... نبوده و ثبت‌نام فقط در روز و ساعت اعلام شده از سوی دفتر حج و زیارت استانها انجام خواهد شد.

3- اولویت‌های فراخوان شده اصلی چنانچه ظرف مهلت تعیین‌شده برای ذخیره و ثبت‌نام اولیه اقدام ننموده و یا در مهلت 72ساعت بعد از رزرو جا برای ثبت‌نام قطعی اقدام ننمایند برابر جدول فوق ظرفیت خالی گروه‌ها از سایر اولویت‌ها تکمیل می‌گردد.

ج) نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم

1- تشرف معتمرین با گذرنامه عادی(با حداقل هفت ماه اعتبار از تاریخ پرواز گروه وداشتن حداقل دو صفحه خالی مقابل هم) خواهد بود؛ دریافت گذرنامه جدید و همچنین پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده متقاضی بوده و اخذ گذرنامه انفرادی برای سایر افراد خانواده (فرزندان دختر و پسر که در زمان پرواز17سال تمام داشته باشند) الزامیست.

2- متقاضی با مراجعه به هریک از دفاتر خدمات زیارتی امکان انتخاب گروه و تاریخ پرواز مورد نظر خود را دارد ازاین رو توصیه می گردد افراد واجد شرایط با مراجعه به نزدیکترین دفتر زیارتی (محل سکونت یا کار) نسبت به انتخاب گروه و رزروجا در ظرفیت خالی گروهها اقدام نماید.

هنگام مراجعه اولیه به کارگزار مبداء(رزروکننده) اصل کارت ثبت‌نامی بانکی دارای اولویت + کارت یا شماره ملی و سایر مدارکی که در اطلاعیه های استانی ذکر می‌گردد را جهت خود و همراهان درجه اول(همسر-فرزند-پدر- مادر- برادر- خواهر) ارائه کرده و برگه ذخیره جا را دریافت کنید.

لازم است متقاضیان مندرجات برگه رزرواسیون (ذخیره جا) را بدقت مطالعه کرده و طبق مفاد مطالب ذکر شده ادامه فرآیند را به‌موقع دنبال کنید.

3- با توجه به اینکه ظرفیت هر گروه تعیین و قابلیت افزایش ندارد، لذا هنگام مراجعه به دفتر زیارتی به نحوی اقدام شود که جهت خود و همراهان و سایر افرادی که تمایل دارند باهم مشرف شوند واولویت تشرف نیز دارند ثبت‌نام و رزروجاانجام دهند زیرا پس از تکمیل ظرفیت گروه، افزایش ظرفیت مقدور نمی باشد از این رو هنگام ثبت‌نام اولیه (رزرو) دقت لازم را مبذول کرده و مندرجات برگه رزرو جا را مطالعه فرمایند.

4-خروج از کشور مشمولین وظیفه عمومی و پرسنل نیروهای مسلح تابع مقررات مربوطه خواهد بود از این رو ثبت‌نام آنان در پروازهای نخستین ماه از اعزام منوط به هماهنگی لازم و ارائه گذرنامه معتبر و یا دارای اجازه خروج ازکشور خواهد بود.

تذکرات مهم

1-کلیه اولویت‌ها (طبق جدول زمان‌بندی فراخوان و دعوت شده) برای اطلاع از ظرفیت خالی گروه‌ها می‌بایست به یکی از نزدیک‌ترین دفاتر زیارتی محل سکونت خویش مراجعه نموده ازاین‌رو مراجعه به دفاتر حج و زیارت استانی مطلقاً توصیه نمی‌گردد.

2-امکان انجام ثبت‌نام اولیه و رزرو جا در کلیه دفاتر زیارتی مجاز سطح استان که در جراید محلی از سوی دفاتر حج و زیارت منتشر می شود وجود دارد لیکن قطعی کردن ثبت‌نام منوط به مراجعه بموقع به کارگزار مقصد در مهلت تعیین شده خواهد بود (برابر مفاد برگه رزروجا)

3-هزینه های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه های اداری کارگزاران، مدیر و معاون  راهنما می باشد طی قبض مابه‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هر گروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین گردیده است که میبایست برابر قیمت های مصوب دفتر حج و زیارت این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصبو و قابل رویت باشد.

4-دفتر زیارتی مجاز به دریافت هیچ گونه وجه نقدی تحت هر عنوانی بابت ثبت‌نام نمی باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۹
فرامرز سپهوند
United States
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
۰
۰
با سلام . آیا اولویت های اعلام شده مربوط به ثبت نام های سال 1390 میباشد ؟ و آیا امكان این هست كه كسانی كه در سال 90 ثبت نام حج نموده اند قبل از تاریخ اعلام اولویت به حج مشرف شوند ؟ مثال بنده الویت 566 هستم و بانك ملی اعلام نموده سال 1399 بایستی مشرف شوم آیا امكان دارد قبل از سال 1399 مشرف شوم ؟ ممنونم از پاسخ شما
بتول قدیمی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
۰
۰
با عرض سلام و خسته نباشید مادری دارم كه به مرز 80 سال رسیده و اولویت حج عمره ایشان شماره 585 سال 1400 اعلام شده . در صورتی كه تا اون موقع ایشان توان زیارت ندارد آیا راهی برای اعزام این گونه افراد خارج از نوبت بیش بینی شده است ؟؟
سلبی ناز حسن زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۹
۰
۰
شماره اولویت بنده 526می باشد.زمان تشرف بنده كی می باشد؟ از چه طریق می توانم مطلع شوم.سایت یا مرجع اطلا ع رسانی خاصی موجود می باشد؟
سمیه
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۵
۰
۰
با سلام اولویت من 492می باشد سال اعزام ما چه تاریخی می باشد؟
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۸
۰
۰
باسلام شماره اولویت ما 512میباشد زمان تشرف ما چه سالی میباشد باتشكر
نادر زارعی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
۰
۰
با عرض سلام و خسته نباشید من ازكاركنان خدماتی سازمان بهزیستی استان كردستان هستم ارزو داشتم و دارم پدرم و مادرم را به حج تشریف فرما بشوند اما پدرم عمرش بدنیا نبود ترا بخدا راهنماییم كنید چطوری مادرم را امسال یا سال بعد به سفر خانه خدا تشریف ببرد .ممنونم
مسچیان
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۴
۰
۰
با سلام و خسته نباشید.اولویت 330 هستم می خواستم ببینم درچه ماهی ازسال 93 می توانم مشرف شوم ؟باتشكر
حج زیارت
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۵
۰
۰
سلام ارجمند زاده با شماره فیش 585 هستم ایا امكان است من زود برم
سید ابوالحسن
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۳۰
۰
۰
سلام
درسال ٩٠ ثبت نام كردم و تصور میكنم اولویت ٥٨١ باشم میخواهم بدانم كه چه زمانی باید
انتظار مسافرت به عربستان را برای حج عمره داشته باشم
٦٤ سال سن دارم فكر میكنید در زمان حیاتم این مهم انجام میشود یا از الان یا فكر نفر جایگزین باشم یا پولش را پس بگیرم
باتشكر ابوالحسن

نیازمندی ها