jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۳۲۰۸   ۱۷ دی ۱۳۹۲  |  ۱۵:۰۲

محققان موفق به ساخت بالشی شده‌اند که هنگام گذاشتن سر روی آن و در حال استراحت افراد، برق تولید می‌کند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایرنا از پایگاه ساینس، ظاهر این بالش شبیه بالش‌های عادی است و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف طراحی شده است. زمانی که سر فرد روی بالش قرار دارد، فشار مکانیکی سر به انرژی شیمیایی تبدیل می‌شود و در دو باتری تعبیه شده در بالش ذخیره می‌شود.
شارژ انواع تجهیزات الکترونیکی همراه اعم از تلفن همراه، لپ تاپ و تبلت با استفاده از این بالش امکان پذیر است. بیشترین کاربرد بالش تولید کننده جریان الکتریکی در مسافرت است.
خطر برق گرفتی در این بالش وجود ندارد و هیچ میدان الکتریکی یا مغناطیسی تولید نمی‌کند که فرد را در هنگام خواب اذیت کند؛ علاوه بر این، بالش طبی است و دردهای گردن و ستون فقرات را کاهش می‌دهد.
این بالش در حال حاضر فقط توسط شرکت Kickstarte و به قیمت ۱۲۵ دلار در آمریکا فروخته می‌شود و بسته آن شامل دوباتری، یک سیم و دو میکرو USB است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر