jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۳۱۳۶۱   ۱۱ دی ۱۳۹۲  |  ۱۰:۲۸

رونالدینیو بالاتر از نیمار و ماکسی رودریگس به عنوان بهترین بازیکن آمریکای جنوبی در سال 2013 انتخاب شد.

رونالدینیو مرد سال آمریکای جنوبی شد

رونالدینیو برزیلی که پس از دوران طلایی اش در بارسلونا نتوانست موفقیت های حضورش را در لباس آبی و اناری تکرار کند، در سال 2013 موفق شد همراه باشگاهش اتلتیکو مینیرو به عنوان قهرمانی لیبرتادورس برسد و حضور در جام جهانی باشگاه ها را تجربه کند. اکنون رونالدینیو با این عنوان شانسش را برای همراهی برزیل در جام جهانی 2014 افزایش داد.

در مراسم انتخاب برترین بازیکن قاره آمریکای جنوبی که با همکاری روزنامه ال‌پاییس اروگوئه برگزار شد، رونالدینیو موفق شد با 156 رای در رده نخست قرار گیرد. نیمار هموطن رونالدینیو با کسب 81 رای در جایگاه دوم ایستاد و ماکسی رودریگس آرژانتینی با 79 رای سوم شد. رونالدینیو در سال‌های 2004،2005 و 2006 نیز توانسته بود به این جایزه دست یابد.

در بخش مربیان هر سه گزینه نهایی آرژانتینی بودند . خوزه نستور پکرمن سرمربی آرژانتینی که موفق شد کلمبیا را پس از 16 سال به جام جهانی ببرد به عنوان بهترین مربی قاره انتخاب شد. خوزخه سامپائولی سرمربی شیلی در رده دوم و خراردو مارتینو سرمربی بارسلونا در رده سوم قرار گرفتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر