بار دیگر شبکه‌های وهابی از مناظره با کارشناسان مذهبی شب آسمانی فرار کردند. این برنامه به صورت کامل از برنامه شب آسمانی بر روی آنتن شبکه قرآن رفت
کد خبر: ۶۲۶۹۹۵
واهمه وهابی‌ها از مناظره

دکتر خسروی در ابتدای برنامه شب آسمانی با اظهار ناراحتی از رفتارهایی که از سوی شبکه های معاند و وهابی در رابطه با برگزاری یک مناظره صورت می گیرد گفت: ما مدتی است که بر اساس رسالت رسانه‌ای خود به سؤالات و شبهاتی که از سوی شبکه های وهابی مطرح می شود به خصوص در رابطه با قیام امام حسین (ع) پاسخ دادیم و چون از مبانی و ادله علمی خوبی برخوردار هستیم از این شبکه ها خواستیم تا بستر یک برنامه زنده برای مناظره را فراهم کنند اما هیچ یک از این شبکه ها این مناظره را نپذیرفتند.

مجری برنامه شب آسمانی ادامه داد: حتی از آن ها خواستیم که اگر حاضر به مناظره در استودیو نیستید ما حاضریم مناظره‌ای سیگنالی داشته باشیم اما این کار را هم انجام ندادند و فقط به صورت سوری مجری این برنامه به ما یک ایمیل زد که ما برای مناظره آماده‌ایم و یک شماره هم اعلام کردند و بیان داشتند برای مناظره با این شماره تماس بگیرید و حتی برنامه شان را یک ساعت قبل از برنامه زنده ما گذاشتند تا اگر مناظره‌ای هم صورت گرفت همزمان با پخش زنده برنامه ما نباشد.

وی اظهار داشت: ما با اطمینان بر این مطلب که این رفتارها جز رفتارهای عوام فریبانه نیست بازهم حاضر شدیم تا تماس تلفنی با آن ها داشته باشیم و لذا مناظره ای را شکل دادیم و با یکی از همین شبکه ها که شماره اعلام کرده بودند تماس گرفتیم که هر چند این افراد تماس سیگنال به سیگنال را با ما برقرار کردند اما متأسفانه جز ابراز اخلاقی غیر اصولی با مناظره های واقعی از مناظره با کارشناسان برنامه حجت الاسلام ابوالقاسمی کارشناس شیعه و اقای بهمنی از بزرگان سنی فرار کردند و حاضر به صحبت با آنان نشدند.

در طول برنامه زنده شب آسمانی این مناظره به صورت کامل پخش شد تا بینندگان و مخاطبان بدانند که این شبکه ها با بهانه آوردن های بی دلیل سعی در فرار از مناظره با کارشناسان مذهبی شیعه و برادران اهل سنت دارند.
 
ماموستا اقبال بهمنی از فضلای اهل سنت نیز در ادامه برنامه شب آسمانی در رابطه با وهابیت گفت: جریانی که یک روز به اسم وهابیت و روزی دیگر به نام سلفی گری وجود دارد جریانی است که ما نام افراطی گری بر روی آن می گذاریم افراد این جریان خودشان را مؤمن می دانند و افراد دیگر را مشرک.مثلا اگر کسی توسل را قبول داشته باشد آن را مشرک می خوانند.

این بزرگ اهل سنت ادامه داد: در حدیثی در مسند امام احمد از پیامبر آمده که می فرماید من از خداوند درخواست کردم که بعد از من جمع امتم را بر گمراهی و ضلالت قرار نده و خداوند نیز این را به من عطا نمود این حدیث می رساند که امت اسلامی مشرک نیستند اما این وهابی ها و سلفی ها امروز همه را مشرک می دانند و خود را مؤمن و این اشتباهی بسیار بزرگ است.

این برادر اهل سنت اظهار داشت: جریان های افراطی از گذشته نیز وجود داشته اند و به تنه اسلام ضربه‌های زیادی زده‌اند، زمانی خوارج بوده‌اند و امام علی(ع) را شهید کرده‌اند و امروز هم که به قتل مسلمانان پرداخته‌اند که اهل سنت آن را قبول ندارند و این افراطی گری ها جزو هیچ یک از 4 دسته اهل سنت نیستند.

وی ادامه داد: کشتار مسلمانان در اسلام هیچ جایی ندارد حتی در مذهب شافعی ما داریم که اگر کسی مرتد شد زمانی باید با او مبارزه کرد و او را کشت که علیه اسلام فعالیت می کند در حالی که دیدیم این ها در سال 88 در کردستان حتی شیخ الاسلام را که از بزرگان و فضلای بالامرتبه کردستان بود کشتند به جرم این که او مرتد است به این دلیل که با جمهوری اسلامی همکاری دارد.

در ادامه برنامه حجت الاسلام ابوالقاسمی نیز در رابطه با این که وهابی ها برخلاف گفته شان با برادران اهل سنت با مدارا برخورد نمی کنند گفت: در کتاب عجائب الآثار جبرتی از مورخین متمایل به وهابیت در جلد 3آمده که وهابی ها به طائف که همگی سنی بوده اند حمله کردند و طائف در برابر آن ها سه روز مقاومت کرد اما در نهایت آن ها طائف را گرفتند تمام مردها را کشتند و زنان و کودکان را به بردگی بردند.

کارشناس مذهبی بیان داشت: امروز نیز شاهد هستیم که وهابی ها جنایات زیادی در برابر برادران اهل سنت انجام می دهند به طوری که هفته گذشته در سوریه به خانه یک مهندس حمله کردند و می خواستند به همسرش تعرض کنند و آن مهندس با یک نارنجک هم خودش و زنش را به شهادت رساند و هم 8 نفر از آن ها را کشت، مسلما این ها هیچ اتصالی به هیچ یک از جریانات اسلامی سنی نخواهند داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
ابراهیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
۰
۰
فقط مرگ بر وهابیت
محمودی
Japan
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
۰
۰
متاسفانه چون وهابیون و سلفیان تكفیری از هرگونه منطق و استدلالی بدور هستند و فقط برای توجیه فرقه خود به برخی آیات خاص قرآنی یا سیره برخی از صحابه پیامبر متوسل می شوند هیچگاه حاضر به مناظره ای از روی عقل و منطق نمی شوند چون حرفی رای گفتن ندارد و در مقاب اغلب مذاiب خصوصا تشیع دستشان بسته است بنابراین با كافرشمردن بقیه مذاهب برای خود حاشیه امن ایجاد نموده و گرنه در آیه شریفه قرآن ( آیت الكرسی ) آمده است كه در این هیچ اجباری نیست و راه حق از راه باطل مشخص و آشكار است ....... وهابیون و تكفیری ها اگر راست می گویند با دلیل و مدرك و استدلال ملت ها را به دین خود دعوت كنند نه با تهدید وترس و ترور مردم بیگناه و زائران حسینی و این خود دلیل دروغ بودن این دین ساختگی است .... ولی مسئولان نظام و علمای تشیع در تبلیغات و آگاهسازی ملتها و دولتهای جهان ضیف عملكرده اند و باعث رشد این مذاهب انحرافی شده اند....
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها