معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از توسعه دوره پیش‌دبستانی به صورت منطقه‌ای از سال آینده خبر داد.
کد خبر: ۶۲۵۹۲۹

محمد دیمه‌ور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به طراحی نقشه راه برای تحول پیش‌دبستانی افزود: تشکیل شورای راهبری با همکاری استادان دانشگاه، صاحبنظران و متخصصان دوره ابتدایی در دستور کار است تا سیاستگذاری‌ها و راهبری این دوره برای اجرای برنامه‌های سند تحول از طریق این شورا صورت بگیرد و نقش این شورا همانند اتاق فکر دوره ابتدایی باشد. وی با بیان این‌که آموزش و پرورش بویژه آموزش ابتدایی تاب و تحمل این همه تغییر و آسیب‌های ناشی از این تغییرات را ندارد، به برنامه جدید این معاونت برای دوره پیش‌دبستانی اشاره کرد و گفت: دوره پیش‌دبستانی به لحاظ اهمیتی که برای نظام تعلیم و تربیت دارد در این معاونت متمرکز و برای این دوره یک اداره‌کل تشکیل می‌شود.

دیمه‌ور ادامه داد: با متمرکز شدن پیش‌دبستانی در معاونت آموزش ابتدایی، صفر تا صد برنامه‌های این دوره از جمله سیاستگذاری‌های اساسی، برنامه‌های توسعه‌ای، برنامه‌ریزی درسی، نظارت و ارزشیابی و تدوین محتوا در معاونت آموزش ابتدایی انجام می‌شود و مجوز برای مراکز پیش‌دبستانی بخش خصوصی از سوی سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی صادر خواهد شد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: سیاست اول معاونت ابتدایی برای دوره پیش‌دبستانی، توسعه و گسترش مراکز پیش‌دبستانی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته و مناطق مرزی با شیب مناسب است که بر این اساس توسعه دوره پیش‌دبستانی غیردولتی با مشارکت بخش خصوصی است. از سوی دیگر در بخش دولتی نیز توسعه پیش‌دبستانی در دستور کار خواهد بود به این معنا که ادارات آموزش و پرورش استان‌ها به صورت منطقه‌ای توسعه پیش‌دبستانی را در دستور کار قرار خواهند داد.

معاون وزیر با بیان این‌که در سال تحصیلی جاری تاکنون بیش از 450 هزار نوآموز جذب مراکز پیش‌دبستانی شده‌اند، خاطرنشان کرد: باید برای سال تحصیلی آینده از نظر عدد و رقم نیز هدفگذاری مناسب صورت بگیرد و قطعا باید تعداد جذب پیش‌دبستانی را در سال آینده افزایش دهیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها