آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد: صادرات نفت ایران در نوامبر امسال(آبان) نسبت به ماه قبل از آن افزایش و نفت ذخیره شده این کشور در تانکرها ۱۵ میلیون بشکه کاهش یافته است.
کد خبر: ۶۲۵۱۴۳

به گزارش تسنیم، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد صادرات نفت ایران در نوامبر امسال(آبان) نسبت به ماه قبل از آن 89 هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، صادرات نفت ایران که در ماه اکتبر 761 هزار بشکه در روز بوده در ماه نوامبر به 850 هزار بشکه در روز افزایش یافته است. صادرات میعانات گازی ایران نیز در این آمار لحاظ شده است.

این نهاد بین‌المللی که با هدف تامین منافع مصرف‌کنندگان انرژی تاسیس شده است همچنین از کاهش 15 میلیون بشکه‌ای نفت ذخیره شده ایران در تانکرها خبر داد.بر این اساس کل نفت ذخیره شده ایران در ماه اکتبر 37 میلیون بشکه بوده است. این رقم در ماه نوامبر به 22 میلیون بشکه کاهش یافته است.

این گزارش با اشاره به لغو برخی تحریم‌ها علیه ایران تاکید کرده است با توجه به حفظ تحریم نفت انتظار نمی‌رود صادرات نفت ایران طی ماه‌های آینده افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.آژانس بین‌المللی انرژی افزود: حتی اگر تحریم‌ها علیه نفت ایران تماما برداشته شود افزایش معنادار تولید نفت این کشور نیازمند گذشت زمان و سرمایه‌گذاری گسترده در بخش‌های بالادستی است و این امر به گذشت ‌زمان نیاز دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها