jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۱۵۶۳۱ ۲۴ آبان ۱۳۹۲  |  ۲۲:۴۷

رئیس سازمان حج و زیارت از کاهش 15‌درصدی هزینه سفر به عمره مفرده خبر داد و گفت: قیمت نهایی تا اواسط هفته آینده اعلام می‌شود.

سعید اوحدی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: از مجموع 15‌درصد کاهشی که تاکنون در هزینه‌های سفر عمره مفرده صورت گرفته، 5 درصد مربوط به کاهش هزینه حمل و نقل هوایی از سوی شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر و ماهان و 10 درصد نیز مربوط به کاهش قیمت مسکن حجاج در عربستان سعودی است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: این در حالی است که سالانه به طور متوسط هزینه حمل و نقل هوایی 10 درصد و هزینه مسکن حجاج 7 درصد افزایش می‌یافت.

اوحدی با بیان این ‌که قیمت نهایی سفربه عمره مفرده 93 ـ 92 بعد ازمذاکره با شرکت هواپیمایی سعودی اعلام می‌شود، درباره مذاکره با شرکت هواپیمایی سعودی نیز گفت: اوایل هفته آینده با شرکت هواپیمایی سعودی مذاکره و قیمت نهایی عمره 93 ـ 92 را اعلام می‌کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت یادآورشد: اولویت‌های نام‌نویسی در کاروان‌های عمره مفرده 93 ـ 92، دوم آذر از طریق روزنامه‌های کثیرالانتشار فراخوان می‌شود.

به گفته اوحدی، حداقل هزینه اعزام به عمره مفرده در سال گذشته یک میلیون و 700 هزار تومان و حداکثر سه‌میلیون و 200 هزار تومان بود. سازمان حج و زیارت هفته گذشته با صدور پیش اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به هماهنگی و تمهیدات به عمل آمده اعزام عمره‌گزاران به سرزمین وحی از دهه سوم آذر 92 آغاز خواهد شد.

بنا بر اعلام سازمان حج و زیارت، در عملیات عمره 93 ـ 92 تمامی ثبت‌نام‌شدگان سال 1387عمره مفرده که در بانک ملت به مبلغ 500 هزار تومان ودیعه‌گذاری کرده‌اند(اولویت‌های یک تا 300) به همراه دارندگان اسناد ودیعه‌گذاری بانک ملی مربوط به تاریخ پیش از پنجم فروردین سال 86 که قبلا از طریق شعب بانک ملی (در زمان تعیین شده) اقدام به تبدیل فیش ثبت‌نامی خود به اسناد جدید هشت میلیون ریالی کرده‌اند، می‌توانند در این گروه‌های اعزامی ثبت‌نام کنند.

در عمره مفرده 93 ـ 92 حدود 750 هزار زائر ایرانی به زیارت خانه خدا مشرف می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر