jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۶۱۲۸۷۳   ۱۴ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۰:۰۲
خارجی های فوتبال و دلارهای ما

 

در روزهایی که دولت در به در دنبال یافتن منابع مالی برای پرداخت یارانه نقدی است، شنیدن خبر استعفای یک مربی خارجی فوتبال (لوکا بوناچیچ ـ سرمربی ذوب‌آهن) و طبیعتا به هدر رفتن چند صد هزار دلار پول ناقابل دولت تامل‌برانگیز است.

فوتبال ما آن قدر هدررفت سرمایه مادی و انسانی دارد که بیشتر علاقه‌مندان این ورزش هر کدام می‌توانند گوشه‌ای از این هدررفت‌ها را با افسوس برشمرده و به انتظار درست شدن اوضاع در آینده نامعلوم بنشینند. مشخص است جایی که سالانه چند صدمیلیارد پول بی‌زبان دولت بدون نظارت کافی و وافی تزریق می‌شود احتمال هرگونه فساد و به هدر رفتن این پول‌ها وجود دارد. یکی از نقاطی که در سال‌های اخیر و در باشگاه‌های مختلف موارد متعددی از آن مشاهده شده حضور بازیکنان و مربیان خارجی درجه چندم و در نتیجه به باد رفتن دلارهای دولت در فوتبال است؛ معضلی که خاص یک باشگاه و دو باشگاه نبوده و هرجا دلالان بتوانند ورود کنند این قبیل افراد را به باشگاه‌ها تحمیل کرده تا هم خود منتفع شده و هم برخی دست‌اندرکاران باشگاه و بعضا برخی اعضای کادرفنی را به نان و نوایی برسانند! اما جالب بودن قضیه جایی است که بعضا گزینه‌های تکراری چند بار به باشگاه‌های مختلف تحمیل شده و هر بار بدون کارنامه درخور توجه، ‌یا برکنار می‌شوند یا مثل لوکا بوناچیچ، سرمربی مستعفی ذوب‌آهن از سمت خود کنار می‌روند.گرچه باشگاه ذوب‌آهن به عنوان یکی از باشگاه‌های با ریشه فوتبال ایران در سالیان گذشته به سهم خود در رشد فوتبال ملی نقش داشته و نباید این مهم را نادیده گرفت با این حال در همان روزهایی که مسئولان‌ وقت باشگاه ذوب‌آهن به برکناری محمود یاوری و انتخاب بوناچیچ رای دادند بسیاری از کارشناسان فوتبال این هشدار را به ذوب‌آهنی‌ها دادند که او نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. مربی‌ای که همچنان نان چند صباح نتایج خوبش در سپاهان را می‌خورد معلوم نیست چرا تا این حد حضورش در فوتبال ما ادامه‌دار شده است. بارها این نکته گفته شده و بازهم تکرار می‌کنیم اگر رقم‌های میلیاردی فوتبال از جیب بخش خصوصی می‌رفت تا این حد روی اعصاب و روان مردم راه‌نمی‌رفت، اما این پول بیت‌المال است که به هدر می‌رود. همزمان این موضوع را تصور کنید که چه مشکلات مالی‌ای گریبان دولت را گرفته است، آن وقت مشتی دلال باید اینچنین پول‌های بیت‌المال را در بخش‌های مختلف فوتبال یا به جیب بزنند یا به باد دهند.

امید توفیقی ‌/‌ گروه ورزش

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها