jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۶۰۸۹۹۸ ۰۱ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۰:۵۹

بچه‌ها ممکن است گاهی به کمک شما برای پیدا کردن دوستان جدید نیاز داشته باشند. در این نوشتار کوتاه چند راهنمایی برای والدین در نظر گرفته شده که آن‌ها را در پیدا کردن دوستان جدید برای فرزندانشان یاری دهد.

۱- لازم نیست بچه‌ها فقط دوستانی در مهد کودک یا مدرسه داشته باشند. بچه‌ها می‌توانند از میان همسایگان برای خود دوستانی انتخاب کنند.
۲- وقتی بچه‌ها در سن جوانی هستند بیشتر تاثیر پذیرند. پیدا کردن دوستان می‌تواند دشوار باشد دلیل آن هم این است تحت فشارقرار دادن بچه‌ها و دوستان است که بتدریج با محیط اجتماعی باید خودرا وفق دهند.
۳- اگر شما همواره نگران تنها ماندن و بی‌حوصلگی بچه‌ها هستید ساده‌ترین روش مقابله با این مشکل وضعیت دوستان است. بحث درمورد دوستان باعث می‌شود که بچه‌ها به دوستان خود علاقمند شوند.
۴- یکی از راههای که شما می‌توانید به پیدا کردن دوستهای جدید به بچه‌های خودکمک کنید اینست که آن‌ها را دریک فعالیت گروهی ثبت نام کنید هم یک سرگرمی است و هم اینکه می‌توانند با بچه‌های هم سن خود ارتباط دوستی برقرار کنند این گروه‌ها شامل بازیهای ورزشی و یا کلاسهای آموزشی است.
۵- بچه‌های شما اگر دوستی ندارند به احتمال زیاد با دوستان تعامل اجتماعی ندارند. اگر می‌خواهید بچه‌هایتان دوستان بیشتر و بهتری داشته باشد باید تعاملات اجتماعی در آن‌ها بیش از حد باشد.
۶- بچه‌ها دارای مهارتهای اجتماعی ذاتی هستند. بعضی از آن‌ها خود را با رفتارهای اجتماعی وفق می‌دهند در حالیکه برخی از بچه‌ها یا اینگونه نیستند یا این امکان وجوددارد که بچه‌ها در پیدا کردن دوستان درونگرا و خجالتی باشند. آن‌ها ممکن است فقط با یک صحیت بتوانند دوستی را حفظ کنند. شما باید نکات مفیدی را برای برقراری ارتباط با دوستان و مهارت اجتماعی به بچه‌ها توصیه کنید و قوانین ناگفته دوستی را به آن‌ها یاد اوری کنید تا بتوانند دوستان خوبی داشته باشند.
>> دلگرم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر