jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۶۰۴۲۶۶   ۱۵ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۰:۵۵

نارنجی رنگی پر انرژی، بازیگوش و صمیمی است. پس برای اتاقی که در آن همهٔ خانواده و گاهی دوستان دور هم جمع می‌شوند بسیار مناسب است. نارنجی رنگی اطمینان‌بخش است. برای آن‌هایی که از این رنگ در اتاق پذیراییشان استفاده نکرده‌اند، مجموعه‌ای جمع کرده‌ایم که در آن‌ها از انواع رنگ‌های خانوادهٔ نارنجی استفاده شده و می‌تواند الهامبخش شما برای طراحی و رنگ‌کاری منزلتان باشد.

چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم parsianhome 1 چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم

اگر نارنجی را با یک رنگ روشن مخلوط کنید خیلی سریع کم رنگ می‌شود. برای آنکه به نتیجهٔ مطلوب تری برسید بهتر ست رنگ‌هایی را انتخاب کنید که کمی قهوه‌ای دارند. مثل تعدادی از رنگ‌هایی که در بالا مشاهده می‌کنید.

چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم parsianhome 2 چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم

آسان‌ترین راه برای استفاده از رنگ نارنجی در اتاق ناهار خوری این است که یکی از رنگ‌هایی را که می‌پسندید انتخاب کنید و یک یا دو دیوار را با آن رنگ آمیزی نمایید. نمی‌توانید نارنجی مورد علاقه‌تان را پیدا کنید؟ در تصاویر و نقاشی‌های مختلف و یا پارچه‌های رنگی رنگ‌های پیشنهادی زیادی وجود دارد. این طوری تطبیق دادن اثاثیهٔ مختلف با دکوراسیونتان هم راحت‌تر خواهد شد.

چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم parsianhome 3 چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم
قرمز نارنجی‌هایی مثل تصویر بالا را هم فراموش نکنید. برای جلوهٔ بیشتر آن می‌توانید بقیهٔ رنگ‌های اتاق را روشن و یا خنثی انتخاب کنید. به شما پیشنهاد می‌کنم از وسایلی که زیاد جلب توجه می‌کنند هم در محیطی با این رنگ استفاده نکنید. وگرنه محیط زیادی شلوغ و اشباع می‌شود.

چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم parsianhome 4 چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم


اگر نمی‌توانید تابلوی مورد علاقه‌تان را انتخاب و یا تهیه نمایید، با کشیدن خطوط قائم با رنگ‌های چشم گیر و یا دیگر شکل‌های هندسی می‌توانید اثر هنری خودتان را خلق کنید. انتخاب نارنجی و طوسی در این ترکیب تاثیری فوق العاده داشته و البته از این ترکیب در بقیهٔ وسایل اتاق هم استفاده شده است.

چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم parsianhome 5 چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم

قرمز نارنجی شدید بر روی دیوار این اتاق غذاخوری انتخابی مناسب بوده. چرا که با دیگر مبلمان اتاق و به خصوص پنجرهٔ بزرگ سرتاسری آن، هماهنگی دارد. نور روشن و طبیعی که از پنجره به داخل می‌تابد تعادل لازم در برابر دیواری تیره را ایجاد کرده است. البته به خاطر داشته باشید که همین پنجره در شب، بسته به نمایی که رو به آن قرار گرفته می‌تواند منبع تاریکی شود! پرده یا کرکره‌ای سفید یا به رنگ روشن، در شب فضا را روشن نگه می‌دارد.

چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم parsianhome 6 چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم

قرمز نارنجی روشن‌تر در کنار سفید و قهوه‌ای تیره بسیار جذاب است. در ناهارخوری تصویر بالا نمونه‌ای از این ترکیب شگفت انگیز را مشاهده می‌کنید. بهتر است رنگ اثاثیه‌ای که می‌خواهید مدت زیادی از آن‌ها استفاده کنید خنثی باشد، اما بخش‌هایی که تعویضشان راحت و نسبتا ارزان‌تر است، مثل دیوار‌ها را بار نگ‌های قوی‌تر انتخاب کنید.

چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم parsianhome 7 چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم

باز هم ترکیب زیبایی دیگر از رنگ‌های نارنجی و سفید و قهوه‌ای برای خانه‌های مدرن. به غذای مورد علاقه‌تان به رنگ نارنجی فکر کنید و اتاق غذاخوریتان را به آن رنگ در آورید.

چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم parsianhome 8 چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم

خیلی‌ها رنگ‌های تیره را برای اتاقشان نمی‌پسندند. ولی همیشه می‌توان رنگ‌های شاد و گرم را در اتاق‌های دلباز و روشن جا داد. ترکیب این رنگ نارنجی بر روی قالیچهٔ سرد زیر آن بسیار زیبا شده است.

چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم parsianhome 9 چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم

باز هم صندلی‌های اتاق غذاخوری نارنجی اما این بار در فضایی با رنگ‌های خنثی گرم. گرمی رنگ‌های این اتاق آن را به فضایی دنج و راحت برای مهمانی‌ها، حتی در سرد‌ترین روز‌های زمستان تبدیل کرده است.

چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم parsianhome 10 چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم

در این تصویر دیوار‌ها با نارنجی کم رنگ تری رنگ آمیزی شده‌اند. اگر اثاثیه یا وسایلی دارید که می‌خواهید در دکوراسیون داخلی خانه‌تان بیشتر به چشم بیاید بهتر است از تنهای روشن‌تر رنگ‌ها استفاده کنید. چرا که آن‌ها به جای آنکه با این وسایل بر سر گیرایی رقابت کننده، جذابیتشان را دو چندان خواهند کرد.

چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم parsianhome 11 چه موقع از رنگ نارنجی در اتاق ناهارخوری استفاده کنیم

دیوار‌های این اتاق غذاخوری با نارنجی‌ای که به شکل زنگ آهن در آمده رنگ شده است. روشی بسیار منحصر به فرد و هوشمندانه برای جذابیت بخشیدن به بافت رنگ.
>> پرشن هوم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها