jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۹۷۸۵۹   ۲۵ شهريور ۱۳۹۲  |  ۲۲:۱۱

رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: حدود ۵۰ تا ۵۵ هزار ایرانی به دلیل بی‌علامت بودن بیماری ایدز از بیماری خود اطلاعی ندارند.

به گزارش ایرنا، عباس صداقت گفت: حدود ۲۶ هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شده‌اند، اما براساس مدل‌های ریاضی، برآورد می‌شود ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر در کشور مبتلا به ایدز باشند.

وی با بیان این‌ که آمارهای ابتلا به ایدز در کشور هر سه ماه، یک بار اعلام می‌شود، افزود: بیشترین موارد ابتلا به ایدز در کشور ناشی از شیوع آن از طریق اعتیاد تزریقی است و برخلاف آن که در دهه گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده، اما همچنان بیشتر موارد ایدز از این طریق بروز پیدا می‌کند.

رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت اظهار کرد: با وجودی که سرعت شیوع ایدز از طریق اعتیاد تزریقی کم شده است، اما هم‌اکنون روانگردان‌ها و شیشه تهدید دیگری برای گسترش ایدز در کشور هستند.

صداقت با اشاره به افزایش شیوع ایدز بین زنان کشور، عنوان کرد: بیشتر مبتلایان به بیماری ایدز را جوانان تشکیل می‌دهند به طوری که 46.5 درصد از مبتلایان به ایدز در گروه سنی ۲۵ تا ۳۶ سال قرار دارند.وی یادآور شد: ایدز مشخصه بالینی خاصی ندارد، بنابراین ما بر راه‌های پیشگیری از ایدز بویژه در میان جوانان تاکید داریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر