این اصول مد و خوش‌تیپی را حفظ کنید

یک راهنمای آسان: روش انتخاب و ست کردن رنگ لباس

هنگام لباس پوشیدن یا آرایش کردن یا رنگ کردن موهایتان رنگها را چگونه انتخاب می‌کنید؟ این نوشتار به شما کمک می‌کند تناسبهای رنگی را بهتر بشناسید تا خوشپوشتر و زیباتر به نظر برسید.
کد خبر: ۵۹۴۳۳۵

آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید رنگ پوست، مو و چشم چه ارتباطی به رنگ لباسی که انتخاب می‌کنیم یا آرایشی که برمی‌گزینیم دارد؟

هارمونی رنگ‌ها سبب به وجود آمدن جذابیت می‌شوند. به بیان دیگر، مجموعه‌‌ای از قوانین کلی در تناسب رنگ پوست و مو و چشم با رنگی که برای لباس یا حتی آرایش‌تان انتخاب می‌کنید، وجود دارد. برای مثال، در صورتی که رنگ موهای شما تیره ولی رنگ پوست‌تان روشن است و چشمان قهوه‌ای تیره یا مشکی دارید، برای آرایش باید از رنگ‌های گرم به ویژه قهوه‌‌ای و بژ استفاده کنید و رنگ‌های قرمز تند، قرمز جگری، آبی نفتی، آبی اردکی، بژ، قهوه‌ای شکلاتی، برنز و قرمز مایل به نارنجی برای لباس شما بسیار مناسب است. رنگ مشکی، آبی روشن و صورتی و سفید چندان شما را جذاب نمی‌کند پس باید از خریدن لباس‌هایی با این رنگ پرهیز کنید. در میان جواهرات نیز طلای زرد همراه با یک سنگ زیبای قرمز رنگ بسیار به شما می‌آید.

در صورتی که پوستی تیره ولی موهای روشنی دارید و چشمان‌تان به رنگ آبی روشن یا سبز است، برای آرایش رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای طلایی یا بژ را انتخاب کنید.
ایده‌آل‌ترین رنگ‌ها برای لباس شما خاکستری براق، زرد تند، نارنجی و سبز است. برعکس رنگ سفید، مشکی و آبی تیره به هیچ‌وجه به شما نمی‌آید. در میان جواهرات نیز طلای زرد را انتخاب کنید.
درنهایت، در صورتی که پوست و موهای تیره رنگی دارید برای آرایش رنگ‌های سرد با تن آبی و نقره‌ای را انتخاب کنید و برای لباس رنگ‌هایی مانند سفید، صورتی، قرمز شاد، مشکی، خاکستری و… را برگزینید. طلای سفید همراه با الماس یا یاقوت بیش از طلای زرد به شما می‌آید.

انتخاب رنگ مو

درباره رنگ مو موضوع کمی تفاوت دارد. تُن رنگی که برای موهایتان انتخاب می‌کنید، نه تنها باید به پوست و رنگ چشمان‌تان بیاید بلکه باید با شخصیت شما نیز هماهنگی داشته باشد.

۱) اگر پوستی روشن و چشمان آبی، سبز یا خاکستری دارید، می‌توانید از رنگ بلوند یا خاکستری روشن همراه با تکه‌های مش بهره بگیرید. به این ترتیب رنگ موی شما طبیعی‌تر جلوه می‌کند. در عین حال، رنگ‌های گرمی همچون خرمایی تیره نیز تضاد جالبی پدید می‌آورد و می‌تواند جذابیت خاصی به شما بدهد. اما هرگز از رنگ‌هایی که برق زیاد دارند، استفاده نکنید چون حالت صورت‌تان را نازیبا می‌کنند.

۲) اگر رنگ پوست و چشمان‌تان تیره است، می‌توانید از رنگ‌های قهوه‌ای، خرمایی یا بلوطی استفاده کنید. های‌لایت‌هایی به رنگ شکلاتی و عسلی نیز هارمونی زیباتری ایجاد می‌کنند. اگر موهایتان کوتاه است، بلوند پلاتینه نیز تضاد زیبایی در صورتتان به وجود می‌آورد. اما ترجیحا از رنگ‌های خیلی زرد و نارنجی استفاده نکنید.

۳) در صورتی که چشمان تقریبا روشن و پوستی صورتی دارید، از رنگ قهوه‌ای استفاده کنید تا سرخی پوست‌تان را بگیرد. می‌توانید میان موهایتان نیز مش‌هایی به رنگ روشن‌تر مانند طلایی انجام دهید اما از انجام مش‌هایی به رنگ بلوند خاکستری یا پلاتینه خودداری کنید.

۹ قانون مهم درباره تناسب رنگ‌ها

▪ هرگز بیش از سه رنگ را با هم نپوشید.
▪ سفید و سیاه جزو رنگ‌های خنثی هستند و شما می‌توانید آنها را با هر رنگی هماهنگ کنید.
▪ خاکستری روشن و طوسی نیز از جمله رنگ‌هایی است که به تمامی رنگ‌ها می‌آید.
▪ حتی‌الامکان از رنگ‌های تیره در زیر و رنگ‌های روشن‌تر در روی لباس‌تان استفاده کنید. رنگ تیره شما را لاغرتر نشان می‌دهد.
▪ از رنگ‌های شاد و روشن برای شال و روسری استفاده کنید تا صورت‌تان بشاش‌تر به نظر برسد.
▪ در صورتی که پوستی تیره و چشمانی قهوه‌ای دارید می‌توانید این رنگ‌ها را با هم بپوشید: قرمز و نارنجی، سبز و بژ، سبز و بنفش تیره، قرمز و مشکی، سبز و گوجه‌ای، قرمز و خاکستری
▪ در صورتی که پوستی روشن و موهای تیره دارید، این ترکیب رنگ‌ها به شما می‌آید: بژ و سفید، خرمایی و زرد، خاکستری و خرمایی، آبی‌نفتی و بژ، خرمایی و سفید شیری
▪ در صورتی که پوست و موهایتان روشن است، این ترکیب‌ها را انتخاب کنید: شکلاتی و قرمز، خاکستری و مشکی، سفید و مشکی، شتری و مشکی
• از پوشیدن رنگ‌هایی که خیلی به هم نزدیکند یا خیلی تضاد دارند مانند بنفش و زرد، سبز و آبی، قرمز و صورتی، آبی تیره و مشکی… خودداری کنید.

>> پرنیان

* شما چه نظری دارید؟ تجربه‌ها و نظراتتان را در این زمینه، با ما در میان بگذارید *

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱۷
elham.b
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۵ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۲
۰
۰
واقعا عالی بود.ممنونم
غدیره
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۸ - ۰۸ دی ۱۳۹۳
۰
۰
با سلام .من پوستم سبزه هست سبزه ای كه به سیاه نمیزنه چشمام عسلی هست لباسم آبیه نمیدونم موهامو چه رنگی بكنم تا بهم بیاد.ممنونم
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۹ - ۲۵ دی ۱۳۹۳
موهاتو عسلی كن همرنگ چشات
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳ دی ۱۳۹۳
۰
۰
با سلام، من پوست روشن و موهای مشكی دارم و لباسم به رنگ سبز روشن است به نظر شما چه رنگی آرایش كنم؟ با تشكر.
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۸ - ۲۵ دی ۱۳۹۳
بنظر من رژ قرمز بزن چشاتم سایه مشكی
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۰ - ۲۵ دی ۱۳۹۳
ساده و زیبا باش
shekoofeh
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۸ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۳
سلام عزیزم من ارایشگرم واقعا كه پوست روشن و موهای مشكی فوق العادست سعی كن تن ارایشت مسی باشه یعنی رژلب قهوه ای مسی بژ یا الویی بزن و رژگونه ی ققوه ای روشن و سایه ی چشم مشكی سبز من ابان یه عروس سفید پوست داشتم با موهای تیره سایه ی مشكی سبز طلایی و رژگونه قهوه ای روشن و رژلب الویی زدم براش محشر شد رنگای روشن و لباس سبز افتضاحه تن رنگ روشن برا لباسای تیرست شاد باشی
عالی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۶ - ۲۵ دی ۱۳۹۳
۰
۰
خوب بید دست درد نكرده
اعظم
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۵ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۳
۰
۰
باپیراهن سفید مشكی موهام چه رنگی كنم
شكوفه
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۱ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۳
عزیزم بستگی به رنگ پوستت داره البته اگه مشكی كنی یا هررنگ تیره پایه ی 2 یا 3 بزنی خیلی خوب میشی من پوستم روشنه موهامو مشكی كردم پر كلاغی با لباس بالا تنه سفید پایین مشكی فوق العاده شدم
نگار
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۱ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۴
۰
۰
سلام لباسم بالاتنه طلاییه پایین تنه مشكی ؟موهاموچه رنگی كنم چطوری درست كنم .... پستم گندمی تیرهست
حدیث
-
۱۸:۰۹ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
من لباس مجلسیم كالباسیه ارایشم چه رنگی باشه بهتره؟؟
Setareh
-
۱۴:۳۹ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۵
مشكی كرم بهتر
Setareh
-
۱۴:۳۷ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
من لباسم سرمه ای به نظرشما موهام وچه رنگی كنم
سوگل
-
۱۴:۴۵ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
با سلام موهامو زیتونی روشن كردم وپوست صورتم روشنه چه لباسی با چه ارایش بهم میاد ممنون
من
-
۲۱:۳۶ - ۱۱ آذر ۱۳۹۵
۰
۰
من پوست هلویی رنگ و چشمای آبی بنفش و موهای قهوه ای طلایی دارم. برای نامزدیم چه رنگ لباسی مناسب منه؟ آیا صورتی روشن خوبه؟
شبنم
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
۰
۰
سلام، رنگ پوستم گندمیه لباس حنای نباتی گرفتم چه رنگ مویی بهتره؟

نیازمندی ها