jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۵۹۲۵۳۲   ۰۷ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۹:۰۳

مردی که در پی انتقامگیری از همسر سابق خود، او را در یکی از محله‌های شهرستان بهارستان با اسید سوزانده بود، همراه دو همدستش از سوی پلیس اطلاعات و امنیت این شهر دستگیر شد.

مرد انتقامجو به همسرش اسید پاشید

به گزارش جام‌جم، سرهنگ داوود عبدالمالکی، فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان در غرب استان تهران در این باره گفت: اوایل اردیبهشت امسال ماموران کلانتری بخش بوستان در پی گزارش مردمی از وقوع یک مورد اسیدپاشی با خبر شدند و با اعزام به محل حادثه، مشاهده کردند زن جوانی با اسید مورد حمله قرار گرفته است.

وی افزود: ماموران، زن مصدوم را به بیمارستان منتقل کردند و با تلاش پزشکان وی از مرگ نجات یافت.

با تشکیل پرونده‌ای دراین رابطه، تحقیق از همسایه‌ها آغاز و معلوم شد آنها شب حادثه با شنیدن فریاد‌های زن همسایه، سراسیمه از خانه‌هایشان خارج شده و او را در حالی که با اسید سوزانده شده بود، در خیابان مشاهده کرده، اما اثری از فرد اسید پاش پیدا نکرده‌اند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان یادآور شد: ماموران با حضور در بیمارستان و تحقیق از زن جوان متوجه شدند او پیش از این به عقد موقت مردی درآمده و پس از مدتی با بروز اختلاف‌هایی از او جدا شده، اما مزاحمت‌های این مرد ادامه داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه مشخص شد شب حاثه شاکی هنگام گذاشتن سطل زباله در خیابان، ناگهان در تاریکی شب متوجه مردی می‌شود که وی ظرف محتوی اسید را روی صورت و بدنش ریخته و سراسیمه فرار کرده است.

عبدالمالکی افزود: در ادامه مشخص شد، زن جوان گمان می‌برد مرد اسیدپاش، شوهر صیغه‌ای سابقش باشد؛ چرا که پیش از این چند بار او را تهدید کرده است.

با اطلاعات به دست آمده، جستجو برای دستگیری این مرد به عنوان تنها مظنون پرونده آغاز و معلوم شد، متهم مخفیگاه خود را مدام تغییر می‌دهد. در این شرایط پرونده با هماهنگی قضایی برای ادامه تحقیقات و دستگیری متهم فراری در اختیار ماموران اداره پلیس اطلاعات ـ امنیت شهرستان بهارستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان یاد آور شد: تحقیقات ادامه داشت تا این که دو روز پیش ماموران مخفیگاه متهم به اسیدپاشی را شناسایی و او را در شهرستان بهارستان دستگیر کردند.

متهم با انتقال به اداره پلیس اطلاعات ـ امنیت این شهر در بازجویی به اسیدپاشی اعتراف و عنوان کرد، درپی کینه‌ای که از این زن به دل گرفته، درصدد انتقامگیری از او بوده است.

وی افزود: در ادامه مشخص شد، متهم چند بار با سد کردن راه زن جوان در خیابان و تهدید به مرگ، قصد باج‌خواهی داشته اما موفق نشده تا این که موضوع انتقامگیری از شاکی را با دو نفر از دوستانش در میان گذاشته و به کمک آنها مقداری اسید تهیه کرده و شب حادثه با اطمینان از تنها بودن زن جوان در خانه‌اش، همراه دوستانش در نزدیکی خانه او کمین می‌کند.

عبدالمالکی خاطرنشان کرد: سپس با دیدن زن جوان در خیابان، اسید را روی صورت و بدن او پاشیده و سراسیمه با ملحق شدن به دوستانش ـ که در خیابان کشیک می‌دادند ـ از محل متواری می‌شوند.

وی یادآور شد: درپی اعتراف متهم، دو همدست وی نیز دستگیر شدند و به همدستی با مرد اسیدپاش اعتراف کردند.

بنا بر این گزارش، برای متهمان از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

معصومه ملکی - گروه حوادث

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.