jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۵۸۹۹۳۳ ۲۹ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۲:۳۸

معاون سیما درباره آغاز به کار شبکه تلویزیونی «نسیم» گفت: پخش آزمایشی این شبکه تلویزیونی اواخر تابستان با ۴ساعت برنامه آغاز خواهد شد.

دارابی: شبکه تلویزیونی «نسیم» اواخر تابستان آغاز به کار می‌کند/ تولید 4 ساعت برنامه طنز روزانه

«علی دارابی» معاون سیما روز گذشته در حاشیه نشست شورای نظارت سازمان صداوسیما با دست اندرکاران و عوامل برنامه‌های رمضانی سیما، در پاسخ به فارس درباره کارکرد شبکه «نسیم» گفت: طبیعتا من همان‌طور که قبلا هم اعلام کرده بودم، در معاونت سیما راه‌اندازی بیش از ده‌ شبکه در دستور کار بوده، ما در واقع کار مطالعاتی بیش از 10 شبکه و 5 کانال را در دستور کار قرار داده‌ایم. وقتی می‌گویم کانال، در حقیقت زیرمجموعه شبکه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: ما کارهای مطالعاتی آنها را انجام داده‌ایم و بخشی از آنها هم که انجام نداده‌ایم، به خاطر مشکلات مالی است که از این جهت داریم وگرنه بعضی از این شبکه‌ها بر اساس زمان‌بندی زودتر هم باید افتتاح می‌شدند.

دارابی تصریح کرد: شبکه نسیم شبکه‌ای است که شادی، نشاط و لبخند را می‌خواهد به خانواده‌های مردم بیاورد. این شبکه فعالیتش با 4 ساعت برنامه تولیدی آغاز می‌شود و این 4 ساعت در طول شبانه‌روز تکرار می‌شود و بعد هم فعالیتش 24 ساعته خواهد شد. ضمن اینکه این شبکه در برخی مناسبات ویژه برنامه‌های مختلفی خواهد داشت و همین الان برخی از برنامه‌های این شبکه در مرحله تولید است و کنداکتور خوبی را برای آن طراحی کرده‌ایم و تیزرها و تبلیغات ویژه اطلاع رسانی این شبکه نیز به زودی از تلویزیون پخش خواهد شد و امیدواریم که ما در ماه‌های آینده فعالیت آن را آغاز کنیم.

وی درباره زمان آغاز به کار این شبکه نیز عنوان داشت: پیش بینی من این است که فعالیت آزمایشی این شبکه اگر مشکلات برطرف شود، که البته فنی است و ما آن را در تی‌اس سوم و برای شهر تهران طراحی کرده‌ایم، بتوانیم رفع کنیم و در پایان تابستان امسال آغاز کنیم و بعد به افتتاح رسمی برسیم.

وی با بیان اینکه این شبکه قطعا برنامه‌های تولیدی دارد و البته رویکردش عمدتا تامینی است ولی تولیدی هم دارد،‌تاکید کرد:

شبکه‌های نسل دوم شبکه‌هایی هستند که نیروی انسانی آنها خیلی کم است و شبکه تماشا با 15 نفر اداره می شود. همچنین بر اساس برنامه‌ای که داریم، تامین و استفاده از آرشیو سازمان صداوسیماست و بخش محدودی حدود 20 درصد به تولید می‌رسد و بقیه تامینی است. ما چند ماه پیش که طرح این شبکه را ریختیم، بلافاصله مشاهده کردیم که یک شبکه ماهواره‌ای نیز با همین رویکرد آغاز به کار کرد نه اینکه ما صرفا قصد رقابت با آنها را داشته باشیم، بلکه یک قطب‌نمای توسعه برای تلویزیون دیده‌ایم که اگر واقعا به آن زمان‌بندی نرسیم، عقب می‌افتیم و این شبکه اگر خوب طراحی شود، می‌تواند به درآمدزایی برسد.

وی گفت: مردم در 24 ساعت هر وقت به این شبکه مراجعه کنند، لبخندی بر گوشه لبشان خواهد نشست و شبکه نسیم یک ضرورت برای جامعه امروز است. راه‌اندازی این شبکه در حال حاضر جزو اولویت‌های ماست.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر