رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه تمامی مدارس مناطق زلزله‌زده تا مهر 92 آماده می‌شود، گفت: برای آماده سازی کلاس‌ها در این مناطق هیچگونه مشکلی وجود ندارد.
کد خبر: ۵۸۴۱۸۹
بچه های زلزله زده، بار دیگر پشت میز و نیمکت می نشینند

مرتضی رییسی، گفت: این اطمینان وجود دارد که هیچ یک از مناطق زلزله‌زده برای آغاز سال تحصیلی جدید با مشکلی مواجه نباشند و همانگونه که در زلزله آذربایجان شرقی در سال گذشته سازمان نوسازی توانست به موقع کلاس‌های مورد نیاز را تامین کند، امسال نیز در مناطقی که حادثه زلزله رخ داده، این روند ادامه دارد.

وی افزود: با وجود آن که زلزله آذربایجان شرقی در مرداد سال گذشته رخ داده بود، اما سازمان نوسازی در یک بازه زمانی 40 روزه توانست با تامین فضای مناسب و حتی کلاس‌های پیش ساخته برای آغاز سال تحصیلی آماده باشد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: امسال نیز با توجه به زلزله‌ای که در مناطقی از بوشهر رخ داده، روند بازسازی و نوسازی مدارس تخریبی در حال انجام است و تا مهر مدارس این مناطق آماده می‌شود.

وی ادامه داد: در منطقه بشاگرد نیز که اخیرا دچار حادثه زلزله شده تلاش اداره کل نوسازی ادامه دارد تا برای آغاز سال تحصیلی فضای مناسب آموزشی در اختیار دانش‌آموزان این منطقه قرار بگیرد.

وی با بیان این که این مناطق جزو مناطق محروم و کم برخوردار کشور است، اظهار کرد: قطعا فعالیت‌هایی که در این مناطق صورت می‌گیرد در جهت جایگزینی مدارس و کلاس‌های با استاندارد بالاست.

به گفته رئیسی، همچنین در منطقه "شنبه" نیز که یکی از مناطق زلزله‌زده است، کلاس‌های درس در حال آماده سازی است. وی تاکید کرد: در مدت زمان کوتاه، در مناطقی که زلزله اتفاق افتاده، کلاس‌های درس با استحکام بالا جایگزین کلاس‌های تخریبی خواهد شد. (ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها