jamejamsima
سیما پیشخوان سیما کد خبر: ۵۷۵۸۸۵   ۱۱ تير ۱۳۹۲  |  ۱۱:۱۶
«پرواز از اردوگاه» از شبکه نمایش/ یک نقشه فرار طراحی شده

فیلم سینمایی «پرواز از اردوگاه» به کارگردانی حسن کاربخش محصول سال ۱۳۷۲است. فیلم نامه این فیلم را سیدمحمدرضا عالی پیام نوشته است و حسن کاربخش بازنویسی آن را برعهده داشته است. عظیم جوانروح مدیر فیلمبرداری، ایرج گل افشان تدوین و سعید انصاری آهنگسازی این فیلم را انجام داده‌اند. جمشید هاشم پور، میرمحمد تجدد، مجید میرزاییان، احمد میررفیعی و فریدون مالکی نیز بازیگران اصلی این فیلم هستند.

داستان فیلم «پرواز از اردوگاه» درباره سرگرد خلبان عباس حلمی است که پس از دست یافتن به اطلاعات مهمی در عملیات شناسایی به اسارت نیروهای عراقی در می‌آید. عباس حلمی با همکاری سایر اسرای ایرانی، نقشه فرار از اردوگاه را برای رساندن اطلاعات خود به نیروهای ایرانی طرح ریزی می‌کند. عراقی‌ها به نقشه او پی می‌برند و برای دستیابی به اطلاعات سعی می‌کنند یک فرار هدایت شده را برای او طرح ریزی کنند. عباس حلمی به همراه یک سپاهی و یک بسیجی طی عملیاتی از اردوگاه می‌گریزد. ولی در دام نیروهای عراقی می‌افتند و...

حسن کاربخش کارگردان فیلم «فرار از اردوگاه» متولد ۱۳۳۸ در کرمان است. او فارغ التحصیل برق از دانشگاه علم و صنعت است. وی پس از گذراندن دوره آموزش فیلمسازی از مرکز اسلامی فعالیت فیلمسازی را آغاز کرد. کاربخش سینمای حرفه‌ای را سال ۱۳۶۲ با کارگردانی فیلم «دیار عاشقان» تجربه کرد. از دیگر آثار این فیلمساز می‌توان به «ترور (۱۳۷۶)»، «لبنان عشق من (۱۳۷۴)»، «عروس حلبچه (۱۳۶۹)» و «زنجیرهای ابریشمی (۱۳۶۴)» اشاره کرد.

فیلم «پرواز از اردوگاه» روز دوشنبه ساعت ۲۱ و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۱ از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر