jamejamsima
سیما مصاحبه و گفتگو کد خبر: ۵۷۴۰۲۳ ۰۶ تير ۱۳۹۲  |  ۱۱:۱۷
ماهایا پطروسیان: عروس خوش‌قدم یک فیلم مردم‌پسند بود

ماهایا پطروسیان بازیگری که بیشتر در چهره یک بازیگر کمدی شناخته شده است، تجربیات مختلفی در زمینه بازیگری در ژانرهای متفاوت دارد. خود او معتقد است بازیگر نقش‌های صرفا کمدی نیست و به دلیل بازخوردهای بیشتر فیلم‌های کمیک در بین مردم به عنوان بازیگر این ژانر جا افتاده است. فیلم کمدی «عروس خوش قدم» یکی از فیلم‌هایی بود که با بازی پطروسیان در روزهای گذشته از شبکه نمایش پخش شد. پخش این فیلم از شبکه نمایش بهانه‌ای شد تا گفت‌وگویی با بازیگر کم‌کار این روزهای سینما و تلویزیون داشته باشیم.

پخش فیلم «عروس خوش قدم» از شبکه نمایش بعد از چند سال باز هم با ابراز رضایت بینندگان شبکه نمایش همراه شد. کمی درباره تجربه این فیلم صحبت کنید.
عروس خوش قدم فیلمی بود که در سال ۸۱ ساخته و در سال ۸۲ اکران شد و در فیلم‌های آن دوره کار خوبی از آب درآمد و فروش خوبی هم داشت. عروس خوش قدم فضایی کمدی- فانتزی داشت که هنوز هم می‌توانیم از این فیلم در گروه کارهای موفق این ژانر یاد کنیم.

«عروس خوش قدم» چندمین همکاری شما با کاظم راست گفتار بود؟
این فیلم اولین ساخته آقای راست گفتار بود و به واسطه همین مسئله عروس خوش قدم اولین همکاری من و ایشان بود.

این همکاری در کارهای دیگر تکرار نشد؟
چند باری صحبت‌هایی با کاظم راست گفتار برای حضور در کارهای دیگر او داشتم که در نهایت به دلایل مختلف این همکاری‌ها حاصل نشد و کار مشترک ما همان «عروس خوش قدم» باقی ماند.

فکر می‌کنید دلیل موفقیت عروس خوش قدم و اقبال این فیلم در بین مردم چه چیزی بود؟
این فیلم یک فیلم خانوادگی بود و تمام اعضای خانواده و در تمام قشرها را مخاطب خودش قرار داده بود؛ به علاوه بازیگران پر تعداد و فضای شاد و فانتزی این فیلم هم دلیلی بود که مردم را به تماشای این فیلم جذب می‌کرد. مجموع همه این عوامل سبب شده بود تا عروس خوش قدم کار خوش آب و رنگی از آب دربیاید و مردم از تماشای آن لذت ببرند.

استفاده از بازیگران مشهور را تا چه اندازه در موفقیت این فیلم تاثیرگذار می‌دانید؟
مسلما حضور بازیگران مشهور در جذب مخاطب تاثیر زیادی دارد اما این برای لذت بردن تماشاگر از فیلم کافی نیست. بازیگران مشهور همانطور که باعث جذب مخاطب برای «عروس خوش قدم» شدند، مسلما به فروش هر فیلم دیگری هم کمک می‌کنند اما دیده شدن فیلم تنها ملاک موفقیت کار نیست. باید ببینیم این بازیگران تا چه حد نظر مخاطب را جذب می‌کنند و مردم چقدر به تماشای دوباره فیلم اشتیاق به خرج می‌دهند. من فکر می‌کنم «عروس خوش قدم» علاوه بر اینکه بازیگران مشهوری داشت، بازی‌های خوب و قابل قبولی هم در این فیلم قابل مشاهده بود و همین امر باعث شده تا مردم هنوز و بعد از گذشت حدود یک دهه همچنان از دیدن این فیلم لذت ببرند و در زمان تماشای این فیلم، لحظات شادی داشته باشند.

یکی از نکات جالبی که درباره شما وجود دارد این است که شما کارتان را با فیلم جدی «پرده آخر» به کارگردانی واروژ کریم مسیحی آغاز کردید اما در ادامه بیشتر در کارهای کمدی دیده شدید. این موضوع به علاقه شخصی شما به ژانر کمدی برمی‌گردد؟
تا به حال پیشنهادات زیادی در ژانر کمدی داشته‌ام که آنها را رد کرده‌ام. به شخصه چندان اصراری به حضور در کارهای کمدی ندارم اما به دلیل بازخوردهای کارهای کمدی و جذابیت این فیلم‌ها در بین مردم، در این ژانر کارهای زیادی دارم اما خودم را به هیچ وجه بازیگر صرفا کمدی نمی‌دانم، چون کارنامه بازیگری من ترکیبی از ژانرهای مختلف است. من به همان اندازه‌ای که در کارهای کمدی بازی کردم، تجربیاتی هم در ژانرهای درام، جدی و ملودرام دارم.

با این حساب جا افتادن بازیگران در یک ژانر مشخص را قبول ندارید؟
بازیگران زیادی هستند که هر دو فضای کمدی و جدی بازی می‌کنند و اتفاقا در هر دو ژانر هم موفق هستند. البته این مسئله درباره همه بازیگران صدق نمی‌کند. مثلا بعضی از بازیگران هستند که در کمدی موفق بوده‌اند و آنقدر در این فضا جا افتاده‌اند که پذیرش آنها در کاراکترهای جدی برای مردم غیر قابل باور می‌شود اما فکر می‌کنم من جزء این دسته نباشم و به دلیل تجربیاتی که در کارهای مختلف داشته‌ام، پذیرش حضورم در کارهای جدی هم برای مردم قابل باور باشد.

کم کاری‌تان در سال‌های اخیر دلیل خاصی دارد؟
مهمترین دلیل این کم‌کاری شرایطی است که بر سینما حاکم است. بعد از حضور در «اسب حیوان نجیبی است» با پیشنهادهای خوبی روبه رو نبودم و اتفاقا سخت‌گیری زیادی هم به خرج ندادم. اما واقعا پیشنهادات در حدی نبود که حداقل بشود به موفقیت و فروش این فیلم‌ها ۵۰- ۶۰ درصد هم امیدوار بود. از طرف دیگر شرایط اقتصادی فعلی هم باعث شده تا کار برای تهیه‌کننده‌های خصوصی سخت باشد. فیلمی که قبلا با ۳۰۰-۴۰۰ میلیون تومان ساخته می‌شد حالا یک پشتیبانی مالی ۱ میلیارد تومانی می‌خواهد و حتما باید ۲ میلیارد تومان فروش داشته باشد که تهیه کننده سودی هم از کنار کارش ببرد. بنابراین اوضاع فعلی سینما باعث شده خیلی از بازیگران کم‌کار باشند و بیکار بودن را به حضور در فیلم‌های ضعیف ترجیح دهند.

 

منبع: سایت شبکه نمایش/ سنا حیدریان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر