jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۷۰۸۰۹   ۲۳ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۵:۵۹

شهروندان آمریکایی خواهان توقف جاسوسی دولت آمریکا از آنها شدند به طوری که گروه‌های فعال در زمینه دفاع از حقوق مدنی در آمریکا از شنیدن این خبر به شدت خشمگین شده‌اند.

خشم امریکایی‌ها از دولت اوباما

به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی، اخیرا فاش شده است که سازمان امنیت ملی آمریکا به صورت گسترده به جاسوسی درباره شهروندان این کشور و پایش مکالمات تلفنی و اینترنتی آنها مشغول است.

افشای این خبر با واکنشهای گسترده ای در داخل آمریکا همراه شده است.

یکی از شهروندان آمریکایی در این باره گفت:« سازمان امنیت ملی آمریکا به شدت ما را زیر نظر دارد. افرادی از نسل من به شدت تحت نظر هستند زیرا سازمان امنیت ملی آمریکا می تواند با مراجعه به صفحه های ما در پایگاههای اینترنتی اجتماعی ازقبیل فیس بوک یا پیامهای الکترونیکی ما، اطلاعات زیادی درباره ما جمع آوری کند. اما اینکه دولت آمریکا تا این اندازه در این حوزه‌ها ورود پیدا کند برای بسیاری از جوانان هم سن و سال من ترسناک است.»

دیگر شهروند آمریکایی گفت: من حق دارم تاحدودی از حریم خصوصی خودم بهره مند باشم اما اینطور نیست. دولت باید از ما محافظت کند و نه اینکه به حریم ما ورود پیدا کند.

59 درصد از مردم آمریکا، اقدامات سازمان امنیت ملی آمریکا در پایش مکالمات تلفنی و اینترنی میلیونها آمریکایی فقط در صورتی مجاز است که اقدامات برای مقابله با تروریسم باشد.

41  درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی نیز اعلام کردند: اینگونه اقدامات به هیچ علتی موجه و قانونی نیست. فعالان آمریکایی می گویند این اقدامات بهانه ای برای نقض حریم شخصی افراد است.

شهروند آمریکایی گفت: «قانون اساسی آمریکا اجازه چنین پایشهایی از شهروندان آمریکایی را به دولت نمی دهد.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر