سیلویو برلوسکنی نخست وزیر سابق ایتالیا در ارتباط با پرونده بانک اونی پل این کشور به یک سال زندان محکوم شد.
کد خبر: ۵۶۸۶۹۴
برلوسکنی به یک سال زندان محکوم شد

به گزارش واحد مرکزی خبر از رم، بر اساس حکم دادگاه، برلوسکنی برای ضربه زدن به رقبای سیاسی خود مکالمه محرمانه دبیروقت حزب دموکرات ایتالیا با رئیس بانک اونی پل را در روزنامه تحت مدیریت برادرش منتشر کرده بود.

برلوسکنی در طول چند ماه گذشته در چندین دادگاه به اتهامات رشوه و فساد مالی و کلاهبرداری مالیاتی، شهادت دروغ در دادگاه و داشتن روابط جنسی با یک دختر جوان زیر سن قانونی متهم و محکوم شده است.

مائوریتسیو بلا کوزا، استاد حقوق جزایی دانشگاه لوئیس ایتالیا گفت دو هفته پیش  دادستانی میلان برلوسکنی را به سو استفاده از جایگاه و قدرت خود برای اعمال نفوذ عیر قانونی و رابطه داشتن با پرونده خودفروشی دختران جوان زیر 18 سال متهم و محکوم کرده بود.

نیکولو گدینی وکیل سیلویو برلوسکنی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما در رم تمام موارد اتهامی علیه موکل خود را رد کرد  و گفت ما به هیچ وجه انچه را که دادستانی میلان می گوید قبول نداریم. به اعتقاد ما رویکرد دادستانی میلان برخاسته از پیش داوری انها در قبال برلوسکنی است. ما بر این باوریم که در مراحل بعدی داوری، تمامی این اتهامات برطرف خواهد شد.

برلوسکنی در یکی از جدید ترین اظهارات خود گفت مقامات قضایی میلان با هدف انتقام جویی و با اهداف سیاسی من را تحت پیگرد قانونی قرار می دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها