نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری از فضای صمیمی حاکم بر مناظره‌ ابراز خرسندی کردند.
کد خبر: ۵۶۷۸۶۱
ارزیابی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری از نخستین مناظره تلویزیونی

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پس از اتمام اولین مناظره در رسانه ملی، نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ضمن قدردانی از تلاش صدا و سیما در برگزاری مناظره‌ها، دیدگاه‌هایشان را برای بهتر برگزار شدن مناظره‌های بعدی ارائه کردند.

غلامعلی حداد عادل ارزیابی از چگونگی برگزاری مناظره ها را به بازخورد آن در جامعه موکول کرد و با بیان اینکه تلاش صداوسیما برای برگزاری این مناظره قابل تقدیراست گفت: رسانه ملی حرکت خوبی را برای برگزاری مناظره‌ها آغاز کرد و خوشبختانه نامزدها در این مناظره در‌صدد تخریب یکدیگر برنیامدند و مناظره در فضایی صمیمی برگزار شد.

محمدرضا عارف با تشکر از زحمات صداوسیما گفت: من به حسن نیت صداوسیما شک ندارم. مسئولان صداوسیما می‌خواستند مناظره‌ها را برای مردم جذاب کنند.

وی با تأکید بر ضرورت طرح سؤال‌های کارشناسی‌شده پیشنهاد کرد: درباره نحوه برگزاری مناظره‌ها ضمن مشورت با نامزدها از دیدگاه‌های آن‌ها هم استفاده شود.

سعید جلیلی نیز مناظره را از نظر محتوایی خوب توصیف کرد.

وی با تأکید بر اینکه مناظره باید به‌گونه‌ای باشد که مردم بتوانند در پایان آن به انتخاب اصلح برسند، گفت: دراین مناظره‌ها باید از نظر شکلی و ساختاری بازنگری شود.

حجت‌الاسلام حسن روحانی نیز ضمن انتقاد از شیوه برگزاری مناظره‌ها، از صداوسیما خواست مناظره را به نحوی برگزار کنند که نامزدها بتوانند همدیگر را به چالش بکشند.

علی‌اکبر ولایتی نیز با بیان اینکه بازنگری در ساختار برنامه می‌تواند به انتخاب اصلح کمک کند، گفت: اگر نامزدها فرصت بیشتری برای بیان دیدگاه‌هایشان داشته باشند، بهتر است.

سیدمحمد غرضی نیز با بیان اینکه مناظره ازنظر فنی خوب بود، مدت برگزاری مناظره را طولانی خواند و آن را موجب خسته شدن مخاطب دانست.

محسن رضایی نیز پیشنهاد کرد هریک از نامزدها با کارشناسان زبده و تخصصی در موضوعات مختلف مناظره کنند و در زمان کافی نامزدها در فضایی چالشی به این کارشناسان پاسخ دهند.

محمدباقر قالیباف نیز با قدردانی از زحمات صداوسیما از شیوه هدایت و اداره مناظره ابراز خرسندی کرد و گفت: فضای صمیمی بر مناظره حاکم بود. وی پیشنهاد داد زمان اختصاص‌داده‌شده به نامزدها بیشتر شود. قالیباف بر تخصصی و جدی‌تر شدن بحث‌ها تأکید کرد.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها