jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۵۶۴۲۴۱   ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۲۰:۰۳

با استخاره دوم دایی، معادلات انتخاب سرمربی جدید سرخ ها به هم ریخت

پشت پرده بازگشت علی دایی به پرسپولیس

۳

همه معادلات با استخاره دوم علی دایی در 30 دقیقه بامداد یکشنبه به هم ریخت تا با پیغام مثبت علی دایی به محمد رویانیان ، همه وعده و وعیدهای داده شده فراموش شده و مذاکره با دایی و نماینده او روی میز هیات مدیره پرسپولیس قرار گیرد .

پشت پرده بازگشت علی دایی به پرسپولیس


با تمام این اتفاق ها که البته پشت پرده های زیادی دارد ، هیات مدیره پرسپولیس قرار است طبق گفته فداحسین مالکی رئیس هیات مدیره امروز ( دوشنبه ) تشکیل جلسه دهد تا با بررسی برنامه های دایی به ظاهر هم که شده ، به او برای آمدن دوباره به جمع سرخ ها رای اعتماد دهد .
اما براستی چرا از سوی هیات مدیره پرسپولیس این همه با افکارعمومی بازی می شود ؟ آخر وقتی اعلام می شود کمیته فنی روی محمد مایلی کهن و منصور ابراهیم زاده به توافق رسیده ، چطور می شود که با یک استخاره همه چیز از این رو به آن رو می شود . بدیهی است در چنین شرایطی می توان اینطور نتیجه گرفت که مایلی کهن و ابراهیم زاده همینطوری نام شان بر سر زبان ها افتاده و هیات مدیره پرسپولیس از اول نیز دنبال علی دایی بوده اند تا ولو بواسطه جنبه های تبلیغاتی نیز که شده ، رابطه ترک برداشته خود را با هواداران بهبود بخشند . به هر حال و در شرایطی که گفته می شود علی دایی با محمد رویانیان به توافق رسیده و از هم اینک می توان او را بر روی نیمکت سرخ ها در لیگ سیزدهم دید ، باید دید هیات مدیره پرسپولیس در جلسه امروز دوشنبه خود ( البته اگر به تعویق نیافتد ) دایی را تایید می کند یا بازهم قرار است نام دیگری از مشت رویانیان و هیات مدیره خارج شود .
  از دشمنی تا تفاهم
بی شک گفتن از اختلاف های یک سال گذشته علی دایی و محمد رویانیان حرف تازه ای نیست و باید دید اسطوره سرخ ها که تا دیروز چشم دیدن مدیر عامل پرسپولیس را نداشت و حتی حاضر نشد به میانجی گری افرادی چون علی پروین نیز برای آشتی تن دهد ، چطور در عرض چند دقیقه و با یک استخاره به این نتیجه می رسد که همه اختلاف ها را نادیده بگیرد و به رویانیان بله بگوید .
محمد پنجعلی حلقه اتصال
علی دایی که یک بار در بحبوبه انتخاب سرمربی پرسپولیس استخاره کرده و بد آمده بود  ودر عین حال نیز حاضر نمی شود جواب تماس های مدیران پرسپولیس را بدهد، برای دومین بار ساعت 30 دقیقه بامداد یکشنبه دوباره استخاره می کند و چون خوب می آید توسط محمد پنجعلی به مدیر عامل پرسپولیس پیغام می دهد که حاضر است به پرسپولیس بر گردد . بلافاصه این پیام به گوش رویانیان می رسد و او نیز بلادرنگ ضمن در جریان گذاشتن رییس هیات مدیره باشگاه، اعلام می کند که از حضور دایی در پرسپولیس استقبال می کند.
مایلی کهن مات شد
گزینه علی دایی در شرایطی از نو روی میز مدیران پرسپولیس قرار گرفت که تا چند ساعت قبل از آن گفته می شد کار محمد مایلی کهن با توجه به سفارش او از سوی وزارت ورزش تمام شده است ، اما گفته می شود که وزارت ورزش به دنبال مباحث شکل گرفته به هیات مدیره پرسپولیس اعلام کرده که با دایی نیز موافق است تا حالا از دایی بعنوان گزینه ای نام برده شود که با نظر مسوولان ارشد ورزش به پرسپولیس می آید .
جالب آنکه محمد مایلی کهن که برای سرمربیگری پرسپولیس لحظه شماری کرده و از آن بعنوان آرزوی زندگی ورزشی اش یاد می کند ، حتی حاضر شده بود برای گرفتن چراغ سبز هیات مدیره از خواسته های خود صرف نظر کرده و نظر رویانیان را برای استفاده از یک دستیار پرسپولیسی منهای نادر فریادشیران تامین کند . اما وقتی دایی بله گفت تمام مذاکرات کمیته فنی و نظر پیشکسوتان پرسپولیس نادیده گرفته شد تا تمام راهها به دایی ختم شود .
دایی با قراردادی 15 میلیاردی
بنا به اخبار موثق ، رقم قرارداد علی دایی با پرسپولیس 15 میلیارد ریال خواهد بود و طرفین روی این مبلغ به توافق رسیده اند . البته این منهای 300 میلیون تومان طلب دایی از سرخها خواهد بود که قرار است به مبلغ یاد شده اضافه شود . گفته می شود که دایی شرط کرده که از کل رقم قرارداد خود 40 درصد را به هنگام امضای قرارداد خواهد گرفت . از دیگر مسائلی که دیروز طرفین راجع به آن بحث کردند ، موضوع سرپرستی محمد پنجعلی بود که گویا محمد رویانیان قول آن را به کاپیتان اسبق و با تجربه سرخ ها داده است . این در حالی است که دایی خیلی دوست دارد که محمود خردبین را بعنوان سرپرست در کنار خود داشته باشد . موضوع دیگر استفاده از میاچ مربی کروات و دستیار علی دایی در زمان حضورش در پرسپولیس و راه آهن است که گویا رویانیان نیز به این خواسته جواب مثبت داده است . موضوع دیگر مربی دروازه بانان است که با توجه به حضور سعید عزیزیان در جمع کادر فنی قبلی سرخ ها و بحث پرسپولیسی یودنش ، بعید به نظر می رسد که دایی بتواند بهزاد غلامپور را با توجه به سابقه استقلالی بودنش به پرسپولیس بیاورد .
در این بین عصر دیروز خبرگزاریها از توافق کامل علی دایی با پرسپولیس خبر دادند و حتی اعلام کردند که دایی پس از توافق نهایی برای چند روزی استراحت از ایران رفت .
فارس دیروز در این زمینه نوشت :  بالاخره پس از حرف و حدیث‌های زیاد و استخاره‌ای که علی دایی برای دومین بار انجام داد و خوب درآمد، این مربی به اختلافش با رویانیان پایان داد و با وی به مدت 90 دقیقه دیدار و گفت‌وگو کرد.
دایی در این نشست برنامه‌ها و هدف‌های خود را در فصل آینده برای رویانیان بازگو کرد و مدیرعامل قرمزها آنها را پذیرفت. سپس دایی برای پیگیری بخشی از امور شخصی‌اش به خارج از کشور رفت و قرار است طی دو ، سه روز آینده به تهران بازگردد.
دایی پس از این نشست و توافق با رویانیان همه چیز را به نماینده تام‌الاختیارش سپرد تا با قرمزپوشان به توافق نهایی برسد.

فداحسین مالکی رئیس هیات مدیره باشگاه با اشاره به جلسه دوشنبه اعضای هیات مدیره پرسپولیس گفت :شانس سرمربیگری دایی بیشتر است و با توجه به صحبت‌های نماینده تام‌الاختیار ایشان و رویکرد او نسبت به پرسپولیس امروز تصمیم نهایی را می‌گیریم.


پنجعلی :از بازگشت دایی خوشحالم
محمد پنجعلی  که گفته می شود در کنار دایی ، سرپرستی تیم پرسپولیس را عهده دار خواهد شد ، در خصوص انتخاب علی دایی گفت: از همان ابتدا اعتقاد به مربی از خانواده پرسپولیس داشتم که دارای سابقه ملی و باشگاهی زیادی در کارنامه خود بوده و در بین مجموعه پرسپولیس از مقبولیت لازم برخوردار باشد. در این بین وقتی علی دایی به عنوان گزینه اصلی سرمربیگری فصل آینده تیم پرسپولیس انتخاب شد، بسیار خوشحال شدم.

عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: مطمئن باشید علی دایی نسبت به دوره قبل که سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بود، پخته‌تر و باتجربه‌تر شده است و برخی از اشتباهات گذشته در تیم‌های دیگر را تکرار نخواهد کرد.
وی در ادامه تاکید کرد: امیدوارم با شروع فصل آینده مجموعه باشگاه پرسپولیس آستانه تحمل خود را بالاتر ببرد تا شاهد نباشیم اتفاقی که برای یحیی گل‌محمدی افتاد، در مورد علی دایی تکرار شود.
پنجعلی در خصوص حضور احتمالی خود روی نیمکت تیم پرسپولیس به عنوان سرپرست هم گفت : مدیرعامل باشگاه پرسپولیس مرا به عنوان سرپرست فصل آینده تیم پیشنهاد داد که خوشبختانه اعضای هیات مدیره و کمیته فنی باشگاه در خصوص این موضوع اتفاق نظر داشتند. بنابراین حضورم روی نیمکت پرسپولیس به عنوان سرپرست در فصل آینده، محدود به یک گزینه خاص به عنوان سرمربی تیم نمی‌شود.

حجت اله اکبرآبادی / گروه ورزش

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
صابر شادمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۳۰
با سلام
خیلی عالیه من معتقدم زوج دایی و سردار جواب می دهد.ممنون
۰
۰
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۳۰
عالی شد از الان 6امتیاز رفت وبرگشت را گرفتیم.
۰
۰
كامرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۳۱
امیدوارم همه چیز به خوبی تمام شود و دایی هم به جمع خانواده اش برگردد . از اقای رویانیان هم ممنونیم .
فقط خواهشا صبر و تحملمان را بالا ببریم و با یك برد خودمان را گم نكنیم و با یك باخت از كوره در نریم .
در پایان خواهشمندم تمام امكانات را به ایشان بدهیم تا مانند سالهای قبل با دست خالی به جنگ تیم های قدر نفرستیم .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر