jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۵۹۴۰۳   ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۷:۲۰

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال کف حقوق همه مستمری بگیرانی که تمام وقت بوده‌اند 700 هزار تومان خواهد بود.

کف حقوق مستمری بگیران 700 هزار تومان شد

اسدالله عباسی در پاسخ به این پرسش که اعمال افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از چه زمانی صورت می‌گیرد؟ به خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، گفت: این افزایش از ابتدای فروردین‌ماه اعمال شده و احکام آن نیز زده شده است که با توجه به ابلاغ مصوبه، امسال کف حقوق همه مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی که تمام وقت بوده‌اند، 700 هزار تومان خواهد بود.

وی همچنین از بررسی برنامه ملی کار شایسته در جلسه شورای عالی کار خبر داد و گفت: با تشکیل جلسات شورای عالی کار موضوع برنامه ملی کار شایسته را بررسی می‌کنیم و نظرات شرکای اجتماعی را که از اهمیت بسیاری برای ما برخوردار است مد نظر قرار می‌دهیم.

عباسی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر رقم بیکاری در کشور چه میزان است؟ گفت: بر اساس اعلام رسمی مرکز آمار ایران آخرین نرخ بیکاری در کشور 12.2 درصد بوده که امیدواریم در سال حماسه اقتصادی با عزم همه دستگاههای اجرایی و اتخاذ برنامه‌های راهبردی و عملیاتی بتوانیم این رقم را کاهش دهیم.

سرپرست وزارت کار در ادامه گفت‌وگو با ایسنا حمایت خود را از طرح‌های اشتغالزای تعاونی و مشاغل خانگی اعلام کرد و گفت که از تمام ظرفیت بانکهای رفاه کارگران و توسعه تعاون در این زمینه استفاده خواهد کرد.

وی همچنین به افتتاح پروژه‌های متعدد استانی در هفته کارگر اشاره کرد و افزود: تامین امکانات رفاهی و ورزشی یکی از اولویتهای وزارت کار در جهت افزایش رفاه حال کارگران بوده که راه‌اندازی فدراسیون کارگری از جمله این اقدامات به شمار می رود.

عباسی در پایان گفت: تلاش ما این است که در سال 92 که به عنوان سال حماسه اقتصادی و سیاسی نامگذاری شده است از همه توانمندیها و ظرفیتهای وزارتخانه و سازمانهای وابسته برای تحقق اهداف پیش بینی شده استفاده کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
معصومی
Germany
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۳
چه عجب بعضی از نماینده های مجلس مانع افزایش حقوق مستمری بگیران نشد ه اند!
۰
۰
همشهری
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۴
بفرمایین حداقل كرایه منزل در شهری مثل تهران چقدره تا من بقیشو بگم !!!!
۰
۰
هم شان
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۴
تامین اجتماعی هر كار دلش بخواهد انجام میدهد و این امر را در قانون بازنشستگی پیش از موعد كاركنان دولت به اثبات رسانیده است.
۰
۰
مظاهری
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۶
من همسرم 20 سال سابقه داشته و فوت شد كمتر از 700 خواهم گرفت؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر