jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۵۴۹۵۴۸   ۲۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۲۰:۳۹

روز گذشته برادر سه قلوی شبکه های آی فیلم به دنیا آمد و این شبکه دارای سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی شد.

آی فیلم انگلیسی؛ فرصتی برای معرفی فرهنگ ایرانی

آی فیلم انگلیسی شبکه ای بین المللی است که فیلم ها و سریال های ایرانی را با دوبله انگلیسی برای مخاطبان سراسر جهان پخش می کند. شبکه آی فیلم در ابتدا با هدف جذب مخاطبان عرب زبان افتتاح شد و در مدتی کوتاه به محبوبیت بالایی دست یافت.
    شبکه انگلیسی آی فیلم اولین شبکه انگلیسی زبانی است که فیلم ها و سریال های ایرانی را تقدیم مخاطبان خارجی می کند. اهمیت این اقدام زمانی بیشتر می شود که کثرت شبکه های نمایشی ماهواره ای فارسی زبان را در نظر بگیریم.
    در زمان حاضر که چند شبکه های ماهواره ای، در حال پخش سریال های گوشه و کنار دنیا به زبان فارسی هستند، افتتاح یک شبکه انگلیسی زبان نشان دهنده این است که ایران در برابر تبلیغات رسانه ای خارجی موضعی انفعالی ندارد و می تواند با تکیه بر داشته های ارزشمندش، حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. در پیشانی این شبکه، شعار «یک تجربه خانوادگی جدید» نقش بسته که نشان از رویکرد شبکه در گزینش فیلم ها و سریال ها دارد. در شرایطی که بسیاری از فیلم و سریال ها با تکیه بر جذابیت های غیراخلاقی همچون خشونت و جنسیت ساخته می شوند، شبکه آی فیلم می خواهد کارهایی را عرضه کند که چارچوب های عرفی و اخلاقی را رعایت کرده اند. شبکه آی فیلم انگلیسی همچنین فرصت خوبی را در اختیار کارگردان ها و تهیه کننده ها قرار می دهد تا صنعت سریال سازی ایران را به جهانیان معرفی کنند. باید این واقعیت را بپذیریم که سریال های ایرانی به اندازه سینمای ایران در خارج از کشور شناخته شده نیستند.
    چند سریال انگشت شمار ایرانی در جشنواره های جهانی جوایزی را کسب کرده اند، ولی امکان پخش گسترده از شبکه های مطرح برایشان پیش نیامده است. شبکه آی فیلم در یک چشم انداز چندساله می تواند این خلارا پر کند و فرهنگ ، ظرفیت رسانه ای، کارگردان ها و بازیگران مطرح تلویزیون ایران را به جهانیان بشناساند.


احسان رحیم زاده/ گروه رادیو و تلویزیون
   

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر