jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۴۹۲۴۱   ۲۲ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۹:۳۵

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی از احداث دریاچه مصنوعی اترک در شهر شیروان خبر داد.

احداث دریاچه مصنوعی اترک در شیروان

عبدالرضا عزیزی در گفت‌وگو با مهر افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده در مسیر گذری رودخانه اترک از داخل شهر شیروان، دریاچه مصنوعی اترک همراه با پارک ساحلی احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه عملیات احداث این دریاچه مصنوعی به زودی و پس از تخصیص اعتبار آغاز می شود، افزود: با توجه به وجود سد بارزو و مناسب بودن مسیر گذری رودخانه اترک، زیرساخت های لازم جهت احداث یک دریاچه مصنوعی و پارک ساحلی در حاشیه این رودخانه فراهم است.

عزیزی اضافه کرد: همچنین در سفر مقام معظم رهبری به شیروان مبلغ هفت میلیارد ریال اعتبار جهت جمع آوری آب های سطحی شیروان به شهرداری اختصاص یافته که در این زمینه نیز جمع آوری و هدایت آب های سطحی به سمت دریاچه مصنوعی یکی از برنامه های در نظر گرفته شده برای احداث دریاچه است.

وی اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده بعد از احداث این دریاچه تنها با هدایت چند ساعت آب از سد بارزو و آب های سطحی شهر می توان آب مورد نیاز این دریاچه را فراهم کرد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی عنوان کرد: بعد از احداث دریاچه و پارک ساحلی می توان غرفه و واحدهای تجاری را نیز در این مسیر جانمایی و احداث کرد که این امر قطعا به رشد اقتصادی شهر و جذب گردشگر کمک بسزایی خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر