jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۵۴۸۲۴۵   ۱۹ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۷:۴۲

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: از 844 کمپ غیرمجاز شناسایی شده، 184 مرکز پلمپ شده است.

80 درصد مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد تعطیل می‌شوند

باباک دین‌پرست در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: تا کنون حدود 844 مرکز غیرمجاز شناسایی شده و براساس ابلاغ دستورالعمل برخورد قانونی و جدی با مراکز غیرمجاز، تاکنون 184 مرکز در چارچوب دستورالعمل مذکور پلمپ و 72 مرکز نیز در چرخه قانونی دریافت مجوز فعالیت قرار گرفته‌ا‌ند.

وی افزود: در راستای قانونمند کردن مراکز و الزام آنها به اجرای پروتکل‌های درمانی، برخورد با مراکز غیرمجاز همچنان در دستور کار جدی ستاد قرار دارد و در آینده‌ نزدیک حدود 80 درصد مراکز غیرمجاز تعطیل خواهند شد.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: استانداردسازی مراکز و تسهیل در روند صدور مجوز برای مراکز درمانی از مهمترین قدامات سالهای اخیر است که همچنان ادامه دارد.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: همچنین تمامی کمپ‌ها موظف هستند که استانداردهای لازم را در حوزه درمانی معتادان رعایت کنند.

به گفته وی، تعدادی از کمپ‌ها سال گذشته استانداردسازی را آغاز کرده‌اند و تعدادی در حال اخذ مجوزهای لازم از دستگاه‌های مربوطه هستند، اما تعدادی نیز مقاومت می‌کنند و نمی‌خواهند پروتکل جدید را اجرا کنند.

دین پرست تاکید کرد: با کمپ‌هایی که استانداردهای لازم درمانی را رعایت نکنند به شدت برخورد می‌کنیم.

به گفته وی، سال گذشته نیز با حدود 200 کمپ غیر مجاز ترک اعتیاد در قالب تذکر، تعطیلی موقت و فرصت دوباره برای استانداردهای و پلمپ، برخورد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها