jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۵۴۷۶۲۸   ۱۶ اسفند ۱۳۹۱  |  ۲۰:۵۳

یک متخصص قلب و عروق، چاقی شکم را از جمله علائم هشداردهنده در خصوص افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونری دانست و گفت: اگر اندازه دور شکم در مردان بیشتر از 90 سانتی‌متر و در زنان 85 سانتی‌متر باشد خطر ابتلا به بیماری افزایش خواهد یافت.

افزایش خطر بیماری قلبی با چاقی شکمی

دکتر معصومعلی معصومی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: افزایش چربیLDL خطرناک و عامل مستعد کننده ابتلا به بیماری‌های عروق کرونری است و مصرف روغن نباتی جامد موجب افزایش این نوع چربی مضر در بدن می‌شود، اما مصرف روغن زیتون و کانولا و تنوع در استفاده از روغن‌های گیاهی موجب کاهش چربیLDL در بدن شده و خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می‌دهد.

این متخصص قلب و عروق هشدار داد: با توجه به اینکه در پخت شیرینی‌جات از روغن نباتی جامد استفاده می‌شود خوردن آنها خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونری را افزایش می‌دهد. برنامه تغذیه‌ای که در آن کمترین میزان چربی لحاظ و در آن مصرف دو تا سه وعده ماهی در هفته و استفاده بیشتر از سبزی، سالاد و میوه در نظر گرفته شده است بهترین برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو