jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۴۳۰۵۹   ۰۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۲:۵۵

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت پذیرش کنکور دکتری 92 این دانشگاه به پذیرش دو هزار نفری داوطلبان اشاره کرد.

پذیرش 2هزار نفر در کنکور دکتری آزاد

ناصر اقبالی صبح امروز در حاشیه بازدید از آزمون دکتری 92 دانشگاه آزاد در واحد علوم تحقیقات و در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی جزئیات کنکور دکتری 92 دانشگاه آزاد که امسال برای نخستین بار به صورت تستی برگزار شد، گفت: امسال تعداد شرکت کنندگان در این آزمون با افزایش 62 درصدی به 65 هزار نفر افزایش یافت که از این تعداد بیشترین شرکت کننده را در رشته علوم انسانی با 65 درصد و کمترین شرکت کننده در گروه پزشکی با 0.6 درصد داشتیم.

وی همچنین درباره افزایش رشته محل ها، اظهارداشت: تعداد رشته‌ها در مقطع دکتری 176 است که از این تعداد 369 محل مجری پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه آزاد هستند که رشد 22 درصدی را نشان می‌دهد.

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص زمان اعلام نتایج اولیه یادآور شد: نتایج آزمون کتبی تا اردیبهشت ماه سال 92 اعلام و تمام پذیرفته شدگان مرحله نخست به صورت متمرکز دعوت به مصاحبه خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه نتایج نهایی پذیرفته شدگان نیز شهریور ماه 92 به اطلاع داوطلبان خواهد رسید، خاطرنشان کرد: 62 درصد داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد را مرد و 38 درصد را زن تشکیل می‌دهد.

اقبالی در خصوص وزن پذیرش دکترای 92 دانشگاه آزاد تاکید کرد: وزن آزمون 75 درصد ، وزن مصاحبه نیز 25 درصد در نظر گرفته شده است. در سال‌های گذشته وزن مصاحبه 30 درصد بود که با درخواست داوطلبان این وزن برای امسال کاهش یافت. به این دلیل که شرکت کنندگان تمایل بیشتری داشتند که وزن پذیرش در آزمون بیشتر از مصاحبه باشد.

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی افزود: آزمون دکترای 92 دانشگاه آزاد تا عصر فردا جمعه چهارم اسفندماه ادامه دارد. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر