jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۴۰۰۱۱   ۲۳ بهمن ۱۳۹۱  |  ۲۳:۲۷

هشتمین نشست شورای عالی سیاستگذاری ثبت آثار با هدف بررسی پرونده‌های مربوط به مکان برگزار شد.

این نشست به بررسی پرونده‌های مکان ـ رخدادهای انقلاب اسلامی اختصاص داشت و از مهم‌ترین پرونده‌های ارائه شده می‌توان به محل ترور رهبر معظم انقلاب اسلامی، ثبت محل ترور شهید مسعود علیمحمدی به عنوان نخستین شهید هسته‌ای ایران و نیز حسینیه جماران اشاره کرد. در این نشست، هر مکانی که رویدادی ملی در آن اتفاق افتاده و دارای ‌شأن ملی بود، جزو میراث معنوی کشور قرار گرفت. در همایش دو روزه ثبت آثار تاریخی ـ فرهنگی علاوه بر بررسی پرونده‌های مربوط به آثار تاریخی استان‌ها، حدود 80 پرونده پیشنهادی مکان ـ رویداد بررسی شدند.‌/‌ ایرنا

پرو ‌دومین‌مقصد‌گردشگری جهان‌شد

براساس نظرسنجی یک مجله مسافرتی انگلیسی، کشور پرو برای نخستین بار به عنوان دومین مقصد گردشگری جهان انتخاب شد. با انتخاب 3000 نفر از خوانندگان مجله مسافرتی «واندرلاست» ‌پرو با کسب بیش از 5 /96 درصد رضایت گردشگران، رتبه دوم مقصدهای گردشگری جهان را به خود اختصاص داد.

کشور میانمار با کسب نزدیک به 97 درصد رضایت گردشگران در رده نخست قرار گرفت و کشورهای، نیوزیلند، بوتان و اردن به ترتیب سوم تا پنجم شدند.در رده‌ بهترین شهرهای توریستی، شهر هوی آن ویتنام در رده نخست و شهر سوسکو در جنوب شرقی پرو در رده دوم قرار گرفت. ‌سوسکو که ماچو پیچو در آن قرار دارد برای نخستین بار از سال 2009 تاکنون در فهرست ده شهر توریستی برتر جهان قرار گرفته است.‌/‌ آندینا

30 کشور در کنگره بین المللی ایمنی جاده ها

دومین کنگره بین المللی ایمنی جاده از فردا به مدت دو روز و با حضور بیش از 30 کشور جهان در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد مقدس برگزار می شود. به گفته دکتر سعید عبدالحسینی تحقیقات و ایمنی جاده ها، کودکان و ایمنی جاده ها، رسانه ها و ایمنی جاده ها و روش های جدید در امر ایمنی جاده ها نیز از دیگر عناوین این کنگره است. در دومین کنگره شاهد شرکت گسترده میهمانانی از بیش از 30 کشور جهان هستیم. رئیس بیمارستان فوق تخصصی رضوی از برگزاری نمایشگاه جانبی در راستای فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آگاه سازی در این زمینه در حاشیه دومین کنگره بین المللی ایمنی جاده ها خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر