jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۵۳۳۲۱۰   ۱۰ بهمن ۱۳۹۱  |  ۱۹:۱۰

ادعای تکان‌دهنده فرانس فوتبال

قطر میزبانی جام جهانی را خرید

نشریه معتبر فرانس فوتبال ادعا کرد قطر میزبانی جام جهانی را خریده است.

نشریه فرانس فوتبال با انتشار پرونده 20 صفحه‌ای ادعا کرد قطر در کسب میزبانی جام جهانی 2022 رای کشورهای زیادی را خریده است.

این نشریه با اتهام به فیفا، فدراسیون فوتبال فرانسه و امارات را کمک کنندگان به قطر در کسب میزبانی جام جهانی 2022 معرفی کرد.

این نشریه همچنین به میشل پلاتینی نیز اتهام کمک پنهانی به قطر در زمینه کسب میزبانی جام جهانی وارد کرد.

به گفته این نشریه در ضیافت نهار با حضور نیکولا سارکوزی رییس جمهور فرانسه و نخست وزیر قطر از پلاتینی خواسته شده است تا به قطر در کسب میزبانی جام جهانی 2022 رای دهد.

پلاتینی در این باره با اعتراف به حضور در ضیافت نهار با حضور نیکولا سارکوزی رییس جمهور فرانسه و نخست وزیر قطر گفت: آقای سارکوزی به هیچ وجه از من درخواست نکرد تا به قطر رای دهم. او فقط من را به یک نهار دعوت کرد اما رای من رای شخصی بود و کسی در آن دخالت نکرد.

قطر در 2 دسامبر 2010 به عنوان میزبان جام جهانی 2022 معرفی شد. دیگر نامزدهای میزبانی جام جهانی 2022 آمریکا، استرالیا، کره جنوبی و ژاپن بودند. این کشور برای کسب میزبانی جام جهانی 2022 موفق به کسب 14 رای از 22 رای اخذ شده از طرف کمیته اجرایی فیفا شد و با کنار زدن آمریکا به عنوان میزبان جام جهانی انتخاب شد.

پلاتینی در ادامه اعلام کرد: من در مراسم انتخاب میزبان جام جهانی 2022 به قطر رای دادم زیرا زمان آن بود که فوتبال به یک کشور متفاوت برود.

چندی پیش جک وارنر نایب رییس سایق فیفا اعلام کرد که، عیسی حیاتو (کامرون)، نیکولاس لئوز، خولیو گروندونا، رییس فدراسیون فوتبال آرژانتین و رافائل سالگوئرو چهار عضو کمیته اجرایی فیفا نزدیک 20 میلیون دلار از قطر برای رای دادن به این کشور برای کسب میزبانی جام جهانی 2022 دریافت کرده‌اند.

فیفا که پس از ماجرای فساد مالی اعضای کمیته اجرایی و چالش بن‌همام شرایط سختی را تجربه می‌کرد، مدتی بود که از حواشی فاصله گرفته بود، اما در صورت اثبات ادعای فرانس فوتبال بار دیگر موجی از شایعات بزرگ‌ترین نهاد فوتبالی را فرا خواهد گرفت. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر