احمدرضا گرشاسبی را عمدتا با کارگردانی و تهیه‌کنندگی فیلم «بانی‌چاو» می‌شناسند. آخرین ساخته او فیلم سینمایی «اینجا شهر دیگری است» یک شب پس از ضربت خوردن حضرت ‌علی (ع) تا زمان شهادت ایشان را به تصویر می‌کشد. این فیلم با بازی پژمان بازغی، داریوش ارجمند، پریوش نظریه و هومن برق‌نورد هنوز موفق به اکران عمومی نشده است. گرشاسبی پیش از این قصد داشت فیلم سینمایی «ابوطالب» را کارگردانی کند که موفق به انجام این کار نشد. با او درباره فعالیت‌های اخیرش گفت‌و‌گو کردیم.
کد خبر: ۵۲۰۴۱۲

آیا فیلمنامه جدیدی برای تولید در دست دارید؟

تمام تلاشم بر این است که امسال کار تازه‌ای را جلوی دوربین ببرم. تقاضای پروانه ساخت داده‌ام که طی چند روز آینده تکلیف آن روشن می‌شود.

چه فیلمنامه‌ای را برای تولید انتخاب کرده‌اید؟

فیلمنامه‌ای با عنوان قبلی «دادخواستی برای زنده ماندن» را به نگارش درآورده‌ام که بتازگی عنوان جدید «راه بی‌بازگشت» را برایش انتخاب کرده‌ام. این فیلم موضوعی اجتماعی دارد و در فضای شهری می‌گذرد.

چه زمانی را برای فیلمبرداری آن در نظر گرفته‌اید؟

قصد دارم تا اواخر سال جاری پیش‌تولید را به پایان برسانم و اوایل سال بعد فیلمبرداری را شروع کنم. امیدوارم شرایط به‌گونه‌ای پیش برود که بتوانم آن را به مرحله تولید برسانم.

قصه فیلم چیست؟

فیلم سرگذشت دختری است که از خارج کشور برای پیدا کردن مادرش به ایران می‌آید.

بازیگران فیلم را انتخاب کرده‌اید؟

بازیگران کاملا مشخص هستند، ولی هنوز مذاکره‌ای با آنها صورت نگرفته است.

شما همیشه دنبال ساخت فیلم‌های تاریخی و دینی هستید، چطور این بار به سینمای اجتماعی روی آورده‌اید؟

من پنج سال از عمرم را صرف نگارش فیلمنامه «ابوطالب» کردم که به‌دلایلی نتوانستم بسازم. اصولا ساخت فیلم‌های تاریخی بودجه‌های کلانی نیاز دارد که قادر به تامین آن نیستم و متاسفانه این بودجه‌ها در اختیار ما قرار داده نمی‌شود.

سرانجام اکران فیلم «اینجا شهر دیگری است» که با موضوع امام علی (ع) ساختید، چه شد؟

واقعا تکلیف اکران این فیلم روشن نیست. بنیاد سینمایی فارابی هم فعلا برای اکرانش دست نگه داشته است. قرار بود ماه مبارک رمضان به اکران دربیاید که به تعویق افتاد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها