Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۵۰۶۱۴۴ ۱۰ مهر ۱۳۹۱  |  ۱۹:۰۰

آن روز هلیا خیلی دلش می‌خواست که در همان زنگ تفریح اول یک شیر کاکائو بخورد. برای همین زنگ که خورد اولین کاری که کرد این بود که فوری خودش را به بوفه رساند و توی صف ایستاد. چند لحظه‌ای که گذشت دستش را توی جیب روپوشش کرد تا پولش را آماده کند. اما پول توی آن جیبش نبود، جیب دیگرش را گشت، آنجا هم چیزی وجود نداشت. با تعجب دوباره جیب‌هایش را با دقت بیشتری گشت، اما پول را پیدا نکرد. کمی نگران شد و با خودش فکر کرد ​ حتما پول را داخل کیفش گذاشته است و برای زنگ بعدی نقشه کشید تا شیر کاکائو را بخرد.

وقتی به کلاس برگشت سریع سراغ کیفش رفت وداخل آن را نگاه کرد، ولی پولش را پیدا نکرد. نمی‌دانست پانصد تومانی را کجا گذاشته است. دوباره تمام گوشه و کنار کیفش و حتی بین کتاب‌هایش را هم نگاه کرد، اما خبری از پول نبود!

خانم معلم به کلاس آمد و مشغول درس دادن شد، اما هلیا تمام حواسش پیش پانصد تومانی بود و مدام به آن فکر می‌کرد و با این که از پیدا‌کردن آن ناامید شده و مطمئن بود که امروز دیگر نمی‌تواند شیر کاکائو را بخرد، ولی یک‌بار دیگر هم یواشکی جیب‌ها و کیفش را جستجو کرد، اما باز هم فایده‌ای نداشت. در همین موقع یک‌دفعه به خودش گفت ​ نکند پول را توی حیاط مدرسه انداخته باشد و این باعث شد کمی امیدوار بشود و تصمیم گرفت وقتی زنگ زده شد و به حیاط رفتند همه جای آن را خوب بگردد.

زنگ که خورد، هلیا فوری به حیاط رفت و کارش را شروع کرد. در میان سر و صدا و شلوغی بچه‌ها خیلی سخت بود، ولی به نظر خودش این بهترین راه برای پیدا کردن پولش بود. همین‌طور که راه می‌رفت و این طرف و آن طرف را نگاه می‌کرد، ناگهان چشمش به یک چیزی روی زمین افتاد که شبیه به پول بود، سریع به طرفش رفت. درست حدس زده بود یک اسکناس آنجا افتاده بود، اما نمی‌دانست چند تومانی است برای همین سریع آن را از روی زمین برداشت و گذاشت توی جیبش ورفت و روی یکی از نیمکت‌ها نشست.

آهسته و آرام پول را از جیبش بیرون آورد و تازه متوجه شد که چند اسکناس مچاله شده​ است و شروع کرد به بازکردن آنها از همدیگر، دوتا دویست تومانی و یک صد تومانی که روی هم می‌شد پانصد تومان.

یک‌دفعه فکری به خاطرش آمد که با این پول برود و شیر کاکائو بخرد و روز بعد از مادرش پول توجیبی دو برابر بگیرد تا پانصد تومان را به خانم ناظم بدهد تا او آن را به صاحبش برگرداند. به نظر خودش خیلی فکر خوبی بود، برای همین به طرف بوفه رفت تا زود خریدش را انجام بدهد چون وقت زیادی نداشت و چند دقیقه دیگر زنگ می‌خورد. خیلی خوشحال بود که می‌تواند خوراکی دلخواهش را بخرد و دلش می‌خواست زودتر نوبتش بشود و شیر کاکائو را بگیرد و بخورد.

همین‌طور که منتظر بود ناگهان فکری سراغش آمد که نکند صاحب این پول الان دارد دنبالش می‌گردد و به یاد خودش افتاد که چه حالی داشت وقتی فهمید که پانصد تومانش نیست و همه‌جا را گشته بود و شاید او هم همین حالا دلش می‌خواهد چیزی را که دوست دارد بخرد و دارد دنبال پولش می‌گردد. نگاهی به پول‌هایی که توی دستش بود انداخت؛ شیر کاکائو را خیلی دوست داشت، اما فکر کرد نباید با آن پول چیزی بخرد و در حالی که نوبتش شده بود از صف خارج شد و به طرف خانم ناظم که توی حیاط و در میان بچه‌ها قدم می‌زد رفت و در مقابلش ایستاد و دستش را بلند کرد و گفت: خانم اجازه... من این پول را پیدا کرده‌ام.

رضا بهنام

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر