jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۸۹۱۶۱   ۳۱ تير ۱۳۹۱  |  ۱۵:۰۹

بازداشت 15 شرور و 27 مزاحم نوامیس

طرح پاکسازی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها

سرهنگ محسن خانچرلی ضمن تشریح عملکرد نیروهای زیرمجموعه پلیس پیشگیری در اجرای طرح پاکسازی تفرجگاه ها و پارک ها، نتایج 24 ساعت گذشته این طرح را بیان کرد.

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: در راستای تدابیر فرمانده انتظامی پایتخت و بنابر درخواست شهروندان تهرانی مبنی بر اجرای طرح امنیت محله محور و پاکسازی تفرجگاه ها و پارک ها، ماموران زیرمجموعه پلیس پیشگیری اقدام به اجرای طرح پاکسازی در این مناطق کرد.

وی افزود: در این راستا 9 پارک ویژه، 9 پارک مهم و 69 پارک و تفرجگاه عادی تحت اجرای طرح درآمد که طی آن با به کارگیری نیروهای متخصص از مجموعه سرکلانتری های یازده گانه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، کلیه این مناطق از لوث وجود معتادان، اراذل و اوباش، سارقان و مزاحمان نوامیس شهروندان پاک شد.

سرهنگ محسن خانچرلی اظهارداشت: در این راستا، دو سارق و «جیب بر» که با اقدامات خلافکارانه خود باعث دردسر و مشکل برای شهروندان شده بود، شناسایی، بازداشت و به کلانتری محل منتقل شد و همچنین به 796 نفر از کسانی که به نوعی مرتکب تخلف و ناهنجاری های اجتماعی شده بودند، تذکر داده شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: متعاقب اقدامات انجام شده سه توزیع کننده مواد مخدر، 27 مزاحم نوامیس شهروندان و که باعث آزار افراد حاضر در پارک های شده بودند، دستگیر شده و برای رسیدگی بیشتر به جرایمشان به مبادی ذیربط معرفی شدند.

وی تصریح کرد: در این طرح، 15 نفر از اراذل و اوباش که اقدام به انجام حرکات خلافکارانه کرده بودند، شناسایی شده و به اتهام هایی چون شرارت، ایجاد درگیری و نزاع، مزاحمت و عربده کشی به پایگاه های پلیس امنیت منتقل شدند.

سرهنگ خانچرلی با اشاره به اجرای طرح مذکور در روزهای آتی اظهارداشت: در این عملیات ها 127 دستگاه موتورسیکلت به علت تخلفات راکبان آن توقیف شد که در بررسی های انجام شده از مشخصات و مدارک صاحبانشان مشخص شد که تعدادی از این وسایل نقلیه مسروقه می باشد که پس از صورتجلسه برای تعیین تکلیف به پلیس آگاهی منتقل شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر