jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۸۹۶۷ ۲۸ تير ۱۳۹۱  |  ۰۰:۰۹

مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز گفت: اتوبان کرج در عید سعید فطر ده بانده می‌شود. به گزارش فارس،‌ بزرگراه فوق حدود چهار دهه قبل طراحی و احداث شد که در زمان بهره‌برداری از آن جمعیت کلانشهرهای تهران و کرج در مجموع به شش میلیون نفر هم نمی‌رسید.

این در حالی است که امروز کلانشهر کرج و شهرستان‌های مجاور حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد و تعداد ساکنان پایتخت و حومه به رقمی بالغ بر ده میلیون نفر رسیده است.بنابراین اتوبانی که روزی برای شش میلیون نفر طراحی شده بود، امروز نزدیک به 13 میلیون نفر یعنی بیش از دو برابر از آن استفاده می‌کنند.

احمد ضیایی‌فر در مورد تعریض این بزرگراه افزود: این طرح با جدیت و بدون وقفه پیگیری شده و هم اکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی تصریح کرد: بر اساس زمان‌بندی اعلام شده قرار است در روز عید سعید فطر، عملیات عمرانی افزایش باندهای بزرگراه تهران – کرج تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر